Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Nowa instalacja odwodnieniowa ogrodów w Kołobrzegu - 19.02.2019

Koniec z wieloletnim problemem zalewania działek w ROD: „Kolejarz” i ROD „Janiska”. Ukończona  została właśnie wspólna inwestycja odwodnienia terenu, , która powinna rozwiązać  problem. Przez szereg  ostatnich lat działkowcy z ROD „Kolejarz” i ROD „Janiska  borykali się ze zjawiskiem zalewnia działek w okresie wiosennym i jesienno zimowym ale również  wtedy kiedy występowały ponadnormatywne opady atmosferyczne. Doraźne działania nie przynosiły spodziewanych rezultatów Sytuacja pogorszyła  się  w wyniku prowadzonej przez GDDKiA  budowie drogi S6.

W wyniku  zaangażowania  Prezesa ROD Kolejarz  Bogdana Błaszczyka i Prezesa  ROD Janiska  Romana Bendyka  wspólnym wysiłkiem wykonano projekt  odwodnienia  terenu ogrodów i co najważniejsze zrealizowano go  praktycznie.  Instalacja odprowadzająca  nadmiar wód z terenu ogrodów został wybudowana i włączona w system odwadniania terenu pasa drogowego drogi S6.

Działki przed inwestycją

Przebieg kanału odwodnienia

Należy podkreślić  fakt wspólnego działania zarządów ogrodów Kolejarz i Janiska w Kołobrzegu, które to działanie  doprowadziło do wybudowania tak oczekiwanej instalacji odprowadzania nadmiaru wody z terenu ogrodów. 

Podziękowania należą się również Kierownictwu firmy PORR wykonawcy odcinka Kołobrzeskiego budowy drogi S 6 za pomoc i współudział w inwestycji.

Zdjęcia ROD Kolejarz Kołobrzeg

R.N

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.