Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Z posłem Jackiem Tomczakiem o projekcie nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami - 11.02.2019

Kolejnym posłem na Sejm RP, którego odwiedzili poznańscy działkowcy, by rozmawiać o projekcie ustawy o gospodarce nieruchomościami w zakresie zasad zwrotu nieruchomości zbędnych dla realizacji celu wywłaszczenia, był członek sejmowej komisji infrastruktury poseł Jacek Tomczak. Poseł przyjął w dniu 7 lutego delegację działkowców w składzie: Zdzisław Śliwa – prezes Okręgu, Jerzy Postaremczak- prezes ROD Złotowska II, Andrzej Górczyński- wiceprezes ROD im. 2 Armii WP oraz Anna Socha –prezes ROD Czarnuszka i pracownik merytoryczny Okręgu. Poseł wysłuchał zgłaszanych zastrzeżeń do projektu ustawy, który wzbudza niepokój działkowców oraz otrzymał stanowiska Krajowej Rady PZD i Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu.

Poseł Tomczak wykazał zainteresowanie zgłaszanymi zastrzeżeniami podziękował za złożony głos i obiecał bacznie obserwować przebieg prac nad ustawą i zgłaszać zastrzeżenia działkowców obawiających się negatywnych skutków zmiany ustawy dla przyszłości wielu ogrodów działkowych.

Poseł został zaproszony do udziału w ogrodowych uroczystościach oraz poinformowano go o realizacji idei ogrodów otwartych dla lokalnej społeczności oraz o pomocy Miasta dla rozwoju ogrodów działkowych. Poinformowano Posła, że radni miejscy przeznaczyli z budżetu Miasta w roku 2019 na dofinansowanie inwestycji w poznańskich ogrodach działkowych kwotę 500 000 zł, która przyczyni się do dalszego rozwoju ogrodnictwa działkowego.

TAD

Zdjęcia: A. Górczyński

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio