Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Pod koniec października będzie gotowe Centrum NGO w Środzie Śląskiej - 04.02.2019

O stworzeniu centrum NGO w Środzie Śląskiej mówi się od ponad dwóch lat. W tym roku obiekt ma być już gotowy i służyć mieszkańcom. 30 stycznia w średzkim ratuszu odbyło się oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą na utworzenie centrum dla organizacji poza rządowych wraz z zagospodarowaniem terenu. Uczestniczyli w nim autorzy projektu: pracownicy ratusza oraz przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji z terenu gminy m.in. hufca ZHP, zrzeszenia LZS, MKS Polonia Środa Śląska, czy sybiraków, kombatantów i rencistów.

Inwestycja średzkiej gminy otrzymała także dofinansowanie w kwocie ponad 1,4 mln złotych. Głównymi źródłami finansowania jest Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - ponad 1,2 mln złotych, z budżetu państwa jest to kwota w wysokości ponad 193 tys. złotych. Gmina ze środków własnych przeznaczyła ponad 614 tys. złotych. Łącznie cała inwestycja kosztuje 2 043 802 zł. - Okazało się, że szacowane przez nas środki w ubiegłych latach, dziś są niewystarczające. Złożyliśmy wniosek do urzędu marszałkowskiego o zwiększenie dofinansowania o ponad 550 tys. złotych. Czekamy na jego rozstrzygnięcie - dodała urzędniczka.

Partnerami projektu są: stowarzyszenie Intro z Wrocławia, Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie Rodzinny Ogród Działkowy, Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej i Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej.

anbo

źródło: www.sroda.express-miejski.pl

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio