Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego prof. zw. dr hab . Bogusławem Liberadzkim - 21.01.2019

W dniu 11 stycznia 2019 r w Szczecinie, odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Pana prof. Bogusława Liberadzkiegow Parlamencie Europejskim w 2018 r. Sala w „Starej Rzeźni”  zapełniła się po brzegi działaczami z całego województwa.Na uroczystość zostali zaproszeni liczni goście spośród parlamentarzystów, organizacji współdziałających, samorządowych, a wśród nich dwóch przedstawicieli OZ PZD w Szczecinie. 

Na początku spotkania uczczono minutą ciszy pamięć pięciu tragicznie zmarłych Licealistek w Koszalinie.

Po przedstawieniu rocznego sprawozdania na temat działalności Pana Prof. Bogusława Liberadzkiego w Parlamencie Europejskim w 2018 r,  nastąpiła dyskusja i debata na temat przyszłości Polski w UE.

Prof. Liberadzki zabierał głos podczas pracy w Parlamencie Europejskim  około 150 razy nie licząc prac w komisjach, wystąpieniach doraźnych, opiniowanie wniosków i składanie kontr-opinii.

Pan Prof. bardzo poważnie potraktował sprawę o dotrzymywaniu słowa do czego się zobowiązał. Raz w miesiącu spotykał się z wyborcami województwa Zachodniopomorskiego.  Był obecny na antenie lokalnych rozgłośni, stacji telewizyjnych, na łamach lokalnej prasy. Regularnie informuje o swojej pracy na stronie internetowej.

Dopomógł  do włączenia woj. zachodniopomorskiego do europejskiego korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk oraz lobbował budowę dróg S3 i S6. Łącznie 160 km dróg za 6,5 mld zł.

Dziesiątki młodych ludzi miało okazję odbyć staż w jego biurach poselskich w Brukseli, Strasburgu i w Szczecinie.

Zdecydowano o budowie najdłużej oczekiwanego tunelu pod Świną, który połączy Świnoujście z resztą Polski.  Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie gospodarcze  mające wpływ na rozwój portów Świnoujście i Szczecin. Tunel kosztować będzie 212 mln euro. 180 mln euro wyłoży Unia Europejska. UE nie jest wyimaginowaną wspólnotą.

Podczas spotkania złożyliśmy podziękowanie Panu Profesorowi za popularyzację ogrodnictwa i przychylnego stosunku do Polskiego Związku Działkowców oraz wręczyliśmy numizmat 120 lat Ogrodnictwa Działkowego w Polsce za co serdecznie dwukrotnie dziękował i życzył  ażeby rozwijały się ROD w Polsce w ramach struktur PZD dla dobra naszych rodzin i społeczeństwa zachodniopomorskich miast.

Wiceprezes Okręgu PZD w Szczecinie

inż. Józef Romanowski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio