Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Owocne rozmowy z Prezydentem Włocławka - 11.01.2019

10 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Okręgu Toruńsko-Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców z ponownie wybranym Prezydentem Miasta Włocławka – dr Markiem Wojtkowskim. W spotkaniu brali udział Prezes Okręgu – Piotr Gadzikowski, I Wiceprezes Okręgu – Leszek Konefał, Przewodniczący Kolegium Prezesów Włocławka Południowego – Andrzej Ossowski.

Głównym tematem rozmów była przyszłość włocławskich ogrodów, a także zmiana lokalizacji siedziby Ośrodka Finansowo-Księgowego. Prezydent zaproponował Okręgowi przeniesienie OFK do nowej lokalizacji w samym centrum Włocławka. Nowy budynek siedziby zapewniałby bardzo duży komfort podczas pracy, a także w trakcie szkoleń i narad. W ciągu najbliższych dni Okręg wspierany przez Prezydenta Wojtkowskiego dokona wszelkich starań w celu sfinalizowania sprawy zmiany lokalizacji siedziby Ośrodka Finansowo-Księgowego.

Prezydent zapytany o plany dotyczące zmiany planu zagospodarowania przestrzennego miasta zapewnił przedstawicieli Okręgu o braku zagrożenia czyhającego na działkowców, a nawet powrócił do tematu powiększania oraz tworzenia nowych ogrodów na wolnych 10ha, które zostały zaproponowane Okręgowi w związku z Otwartym Programem Rozwoju ROD. Bardzo duża część z zaproponowanych gruntów to bardzo cenne działki geodezyjne, znajdujące się w dogodnej dla potencjalnych działkowców lokalizacji, bądź są to grunty sąsiadujące z obecnie istniejącymi ogrodami, co umożliwiłoby ich powiększenie.

Prezydent Włocławka wykazał się wielką serdecznością oraz chęcią pomocy w stronę Polskiego Związku Działkowców. Samorządowiec przedstawiający taką postawę to osoba godna zaufania, w której Związek może mieć oparcie, co jest bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacji, w której miasta w niektórych Okręgach usiłują wyeliminować Rodzinne Ogrody Działkowe.


Oliwia Ciechomska, insp. ds. administracyjnych
Okręg Toruńsko-Włocławski PZD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio