Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Stanowisko działkowców ROD „Pokój” w sprawie miejscowego planu zagospodarowania na Targówku - 10.01.2019

5 stycznia br. w ROD „Pokój” w Warszawie odbyło się zebranie informacyjne działkowców, poświęcone gminnemu projektowi przyszłego zagospodarowania terenu, nie uwzględniającego zachowania ogrodu w obecnym stanie. W spotkaniu uczestniczył prezes OZ Mazowieckiego PZD Krzysztof Podlewski, który wraz z Zarządem ogrodu poinformował zebranych bardzo licznie działkowców o planach dzielnicy Targówek, która w przygotowanym projekcie planu zagospodarowania dzielnicy zamierza zamienić teren ROD w park osiedlowy.

Prezes OZ Mazowieckiego zaapelował do działkowców o aktywne działanie w obronie istnienia ogrodu, ponieważ bardzo wiele zależy od wyrażania własnego zdania (w postaci pism i stanowisk kierowanych do władz), ale także od stanu zagospodarowania działek oraz estetyki i porządku na ich terenie.

   

Efektem zebrania było przygotowanie i podpisanie przez działkowców pisma w sprawie uwzględnienia ogrodu w planach miejscowych i informowania ogrodu o planowanych działaniach. Pismo zostało skierowane do burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

Pismo działkowców ROD „Pokój” – zobacz.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio