Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie wigilijne chełmińskich działkowców - 21.12.2018

Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a uśmiech i wsparcie są rozwiązaniem wszystkich problemów. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań w rodzinnej atmosferze, także wśród naszej działkowej rodziny.

19 grudnia 2018 roku odbyła się wigilijna narada dla Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Chełmna. Głównym organizatorem narady było Chełmińskie Kolegium Prezesów, na którego czele stoi przewodniczący Robert Maciejewski. Najserdeczniejsze życzenia w stronę działkowej rodziny złożyli m. in. Prezes Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD - Piotr Gadzikowski, Burmistrz Miasta Chełmna - Artur Mikiewicz, a także Starosta Powiatu Chełmińskiego - Zdzisław Gamański.

 

Spotkanie przebiegło w rodzinnej, przyjemnej atmosferze. Była to również doskonała okazja do rozmów z samorządowcami o przyszłości ogrodów, a także planach współpracy na najbliższe miesiące. Prezes Okręgu Piotr Gadzikowski z przyjemnością udzielał prezesom porad, a także omawiał poruszane przez przedstawicieli zarządów problemy. W trakcie spotkania Prezesowi towarzyszyła również Maria Dąbrowska - Główna Księgowa, która z zapałem objaśniała zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, a także insp. ds. administracyjnych Oliwia Ciechomska, omawiająca wspólnie z prezesami ich obecne etapy nauki obsługi programu DGCS PZD System, problemy dotyczące RODO, a także inne drobne problemy, z którymi Zarządy spotykają się na co dzień. Nie zabrakło również śmiechu, wspomnień, a także wymiany doświadczeń pomiędzy prezesami ROD.

To właśnie takie wigilijne spotkania uświetniają ten czas. Dodają świętom wyjątkowego uroku, dlatego nie pozwólmy, by w szale przygotowań zapomnieć o innych, bądź odstawić na bok ze względu na wcześniejsze urazy. Starajmy się nieustannie je pielęgnować, tak, aby więzy naszej działkowej rodziny bezustannie się umacniały.

Oliwia Ciechomska
Inspektor ds. administracyjnych, Okreg Toruńsko-Włocławski

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.