Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydawnictwa

Czytajcie „działkowca”! - 21.12.2018

Sięgnijmy po styczniowy numer „działkowca” – największego magazynu ogrodniczego, który dysponuje ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu rzetelnej wiedzy ogrodniczej i nie tylko! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

● Szczególnie zimą doceniamy walory roślin w mieszkaniu. Wśród nich, oprócz dekoracyjności, warto podkreślić właściwości oczyszczające powietrze ze szkodliwych substancji – również tych, które dostają się z zewnątrz ze smogiem! Polecamy najskuteczniejsze „roślinne filtry”. Niektóre z nich np. szczególnie nadają się do sypialni, gdyż potrafią wydzielać tlen również nocą!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy można wyłączyć prąd w ROD na zimę?”, „Czy można działkę rodzinną zapisać w testamencie?”.

 

 

Uprawa ogródka staje się coraz bardziej modna! I ma to wiele przyczyn. Bardzo ważna staje się na przykład uprawa własnej, zdrowej żywności bez tzw. chemii. Coraz więcej osób docenia też znaczenie hortiterapii i jej zbawiennego wpływu na naszą psychikę i zdrowie fizyczne. To tylko niektóre z zalet własnego, „zielonego” zakątka, które przedstawiamy w artykule!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Czy ogrody działkowe stają się bezpieczniejsze?”, „Nie bądźmy obojętni!”, „Koci spór”.

 

● Rozpoczynamy cykl artykułów opisujących rolę działek i ogrodów w prawidłowym rozwoju dzieci! Kolejne części przybliżą nam ten niezwykle bogaty temat, bowiem ogród to miejsce, w którym dziecko może się bawić, uczyć, a także korzystać z różnych rodzajów terapii!

 

Co działo się na działkach późną jesienią? Warto zajrzeć do naszego bloku tematycznego „Podpatrzone na działkach”, w którym podajemy migawki z różnych rejonów kraju! W artykule „Jesienny Promyk” przedstawiamy też reportaż z ROD „Promyk” w warszawskim Ursusie, który stanowi zaciszną oazę zieleni z wieloma ciekawie zagospodarowanymi działkami!

 

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – recepty na zdrowie zimą.

● Jak ciąć stare drzewa?

Kalendarium uprawy warzyw.

Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Jak zabezpieczyć altanę przed włamaniami?

● Polecamy owoce zamiast suplementów diety!

● Przyrządzamy oryginalne i pyszne ciasta z warzywami!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.