Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie wigilijne ROD z Ostrowca Świętokrzyskiego - 20.12.2018

Koniec roku kalendarzowego jest czasem podsumowań minionych miesięcy, tego wszystkiego co wydarzyło się wokół nas. Także środowisko działkowców pielęgnuje tradycję spotkań świątecznych, jako czasu podsumowań i wzajemnej integracji.

Jedno z takich spotkań miało miejsce w dniu 17 grudnia br. w Domu Działkowca ROD „Relaks” w Ostrowcu Świętokrzyskim. W uroczyście udekorowanej świetlicy ogrodowej zebrali się przedstawiciele ostrowieckich ogrodów działkowych aby wspólnie spędzić te kilka chwil i przełamać się opłatkiem.

      

W gronie osób uczestniczących w spotkaniu, znaleźli się przedstawiciele Okręgu Świętokrzyskiego na czele z Prezesem Panem Edwardem Galusem. Ze strony władz samorządowych uroczystość zaszczycił Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Grona zaproszonych gości dopełnił ksiądz kanonik Marek Rusak.

W oficjalnej części spotkania głos zabrał Prezydent, który życzył wszystkim zebranym jak największego zadowolenia z uprawianych działek, dobrej aury oraz wytrwałości. Docenił także wykonane w roku bieżącym zadania inwestycyjne, które udało się przeprowadzić dzięki wygranej ROD w budżecie obywatelskim. Pozyskane środki przeznaczono na najpilniejsze zadania ogrodowe w postaci ogrodzeń zewnętrznych, remontów domu działkowca czy terenów wspólnych.

Z kolei Prezes Okręgu Świętokrzyskiego podziękował Panu Prezydentowi za wymierne wsparcie dla ostrowieckich ROD, także to materialne i docenienie roli ogrodów dla społeczności miasta. Gratulując dodatkowo bardzo dobrego wyniku w minionych wyborach samorządowych, złożył na ręce Pana Jarosława Górczyńskiego list gratulacyjny od Okręgu i Kolegium ostrowieckich ROD. Wszystkim zebranym zaś złożył najlepsze życzenia na zbliżające się Święta.
Prezesi ROD i działkowcy wyrazili nadzieję, że nadchodzący rok będzie nadal obfity w dalszą, tak owocną współpracę na linii PZD – Gmina Ostrowiec Św. co z kolei skutkować będzie kontynuacją rozwoju ogrodnictwa działkowego w tamtej części naszego województwa.


Jan Stańczyk
Dyrektor biura Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.