Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Nowoczesne technologie uprawy roślin - 06.12.2018

5 grudnia 2018 r. w świetlicy ROD „Nad Wisłą” w Tczewie zostały przeprowadzone warsztaty zatytułowane „Nowoczesne technologie uprawy roślin – przyjazne dla człowieka i środowiska”.

Celem szkolenia było zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie ochrony i przywrócenia właściwości użytkowania gleby poprzez stosowanie nowoczesnych technologii uprawy roślin oraz ochrony wód gruntowych poprzez stosowanie zrównoważonego nawożenia, wapnowania i nawadniania/odwodniania.

Zajęcia prowadziły Panie ze Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników w Słupsku - mgr Daria Jankowska we współpracy z mgr Dorotą Duch.

Uczestnicy wysłuchali wykładu na temat nawożenia, mikroklimatu na działce, metod ochrony roślin. Omawiano też tematykę roślin wskaźnikowych w sąsiedztwie roślin czy owadów pożytecznych itp. Po przedstawieniu materiału odbyła się bardzo ożywiona dyskusja poparta wymianą doświadczeń.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał nieodpłatnie przyrząd do pomiaru kwasowości i wilgotności gleby oraz certyfikat ukończenia warsztatów. Warsztaty są współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Powyższą inicjatywę i jej realizację zawdzięczamy bardzo dobrej współpracy Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku z oddziałem SITR w Słupsku.

ROD "Nad Wisłą" w Tczewie

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.