Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Szkoleń z obsługi programu DGCS PZD System ciąg dalszy - 06.12.2018

3 grudnia 2018 roku Okręg Toruńsko-Włocławski Polskiego Związku Działkowców na prośbę zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Rypina zorganizował spotkanie dokształcające z zakresu kompleksowej obsługi programu komputerowego DGCS PZD System. Efektem spotkania jest stuprocentowa gotowość rypińskich ogrodów do rozpoczęcia nowego roku już wyłącznie w programie.

DGCS PZD System jest tym, na co czekaliśmy od zawsze. Spokojnie można go nazwać „prawą ręką” Zarządu - pomoże w gromadzeniu i generowaniu całej dokumentacji. Do tej pory musieliśmy robić wszystko „na piechotę” - teraz zrobi to za nas program. Chcesz znaleźć numer telefonu jednego z działkowców? Teraz już nie musimy przeszukiwać kilku segregatorów w poszukiwaniu dokumentów danej działki - wpisujesz w miejscu „wyszukaj” nazwisko i oczom ukazują się wszelkie niezbędne informacje. Zaoszczędza to wiele czasu, który możemy spożytkować na realizacje pomysłów w ROD. Najbardziej zadowolona z programu jest skarbniczka naszego ogrodu, która dotychczas rzeczywiście pracy miała mnóstwo - teraz większość zrobi program. Wystarczy jedynie umiejętnie i sumiennie go prowadzić, a dzięki niemu praca całego Zarządu będzie łatwiejsza i przyjemniejsza – mówi Mieczysława Barcikowska, Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pionier” w Rypinie.

 

Zarządy ROD są żądne wiedzy, nieustannie chcą rozwijać swoje umiejętności. Podobne prośby zdarzają się bardzo często, a Okręg zawsze wychodzi naprzeciw ogrodom, organizując spotkania w kilkuosobowych grupach. Bezustanne zapytania o program świadczą o ogromnym zainteresowaniu programem wśród ROD. Członkowie Zarządów są świadomi, że mogą zgłosić się do Biura Okręgu w każdej sprawie, nawet tej najdrobniejszej, a zawsze uzyskają niezbędną pomoc. Kilkukrotnie zdarzyło się, że z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z obsługą niektórych modułów programu zgłaszały się ogrody z innych Okręgów, w takich przypadkach również udzielamy pomocy, w miarę możliwości technicznych.

Szkolenia, spotkania, prezentacje, konsultacje telefoniczne, zdalne rozwiązywanie problemów poprzez program TeamViewer, a nawet poprzez e-mail to wszystko jest wsparciem, jakie daje Okręg przy wdrażaniu programu. Działania te mają na celu wypromowanie programu, ze względu na możliwość ułatwienia pracy wszystkim Zarządom i przede wszystkim, aby pokazać, że program DGCS PZD System jest dla osób w każdym wieku, bez względu na to, czy młodszy, czy starszy. Dzięki współpracy z Okręgiem wszyscy są w stanie opanować umiejętność obsługi programu.

Oliwia Ciechomska
insp. ds. administracyjnych, Okręg Toruńsko-Włocławski

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio