Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Żegnamy śp. Sylwestra Chęcińskiego, Pierwszego Wiceprezesa Okręgu PZD w Poznaniu - 26.11.2018

Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że w dniu 24 listopada 2018 roku zmarł śp. Sylwester Chęciński, długoletni członek Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców, Prezydium Krajowej Rady PZD, Pierwszy Wiceprezes Okręgu PZD w Poznaniu, Prezes ROD im. Dezyderego Chłapowskiego w Kościanie.

Pan Sylwester Chęciński, urodzony w 1935 roku, był z zawodu nauczycielem, wychowawcą wielu pokoleń uczniów, cenionym pedagogiem o ogromnym doświadczeniu. Jego pasją obok pracy zawodowej były ogrody działkowe i pszczelarstwo, którym poświęcał każdą wolną chwilę.

Do PZD przystąpił w 1972 r. obejmując działkę w ROD im. Dezyderego Chłapowskiego w Kościanie, w którym do ostatnich swoich dni pełnił funkcje Prezesa Zarządu.

W 1994 r. rozpoczął aktywną pracę społeczną w wyższych organach Związku. W latach 1994-2000 był członkiem Prezydium Okręgowego Zarządu w Poznaniu, w latach 2000-2014 pełnił funkcje Wiceprezesa Okręgowego Zarządu w Poznaniu, a od roku 2015 Pierwszego Wiceprezesa Okręgu PZD w Poznaniu. W latach 2007 -2011 był członkiem Prezydium Krajowej Rady PZD w Warszawie,  w latach 2011-2015 członkiem Krajowej Rady PZD, w której przez lata aktywnie działał w komisji konkursowej.

W powiecie kościańskim kierował kolegium prezesów ROD integrując środowisko i podejmując wiele ważnych dla działkowców inicjatyw służących rozwojowi ogrodów działkowych w mieście.

Pan Sylwester był wielce ceniony za swoją uczciwość, koleżeństwo, otwartość.  W uznaniu zasług dla ruchu ogrodnictwa działkowego został odznaczony odznaką „Za zasługi dla PZD” oraz srebrną i złotą odznaką „Zasłużony Działkowiec”.

Ruch ogrodnictwa działkowego poniósł niepowetowaną stratę. Odszedł wspaniały człowiek, którego będzie wszystkim brakowało…

Cześć Jego pamięci !

Rodzinie zmarłego składamy najgłębsze i najszczersze wyrazy współczucia

Eugeniusz Kondracki Prezes PZD

Krajowy Zarząd PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.