Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Szkolenie dla działkowców w ROD ks. Sambora II w Tczewie - 16.11.2018

7 listopada 2018 w świetlicy ROD ks.Sambora II w Tczewie zostały przeprowadzone warsztaty na temat nowoczesnych technologii uprawy roślin – przyjaznych dla człowieka i środowiska.

"Celem warsztatów było nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie ochrony i przywrócenia właściwości użytkowanej gleby poprzez stosowanie nowoczesnych technologii uprawy rośli oraz ochrony wód gruntowych poprzez stosowanie zrównoważonego nawożenia, wapnowania i nawadniania/odwadniania." - czytamy w certyfikacie, który otrzymali uczestnicy szkolenia.

Warsztaty poprowadził prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników w Słupsku mgr inż Bolesław Giczewski we współpracy z mgr Dorotą Duch.

Uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu popartego prezentacją na temat nawożenia, mikroklimatu na działce, metod ochrony roślin. Była też mowa o roślinach wskaźnikowych, sąsiedztwie roślin, owadach pożytecznych itp.

Podczas dyskusji działkowcy zadawali pytania prelegentom, ale też dzielili się swoimi doświadczeniami w uprawie roślin na działce. Na zakończenie każdy z uczestników szkolenia otrzymał przyrząd do mierzenia kwasowości i wilgotności gleby oraz certyfikat o ukończeniu warsztatów.

Warsztaty są współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Dzięki dobrej współpracy Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku z oddziałem SITR w Słupsku warsztaty takie odbyły się już w Malborku – ROD "Kolejarz", Sztumie – ROD "Relaks", w Kwidzynie – ROD Sikorskiego, Pruszczu Gdańskim – ROD Kraszewskiego.

W listopadzie jeszcze zaplanowane są w ROD "Nad Wisłą" w Tczewie, w ROD Kościuszki w Pucku i ROD Sucharskiego w Wejherowie.

 MHN

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio