Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Klub działkowców "Zielony Zakątek" uczcił 100-lecie Niepodległej - 14.11.2018

11 listopada 2018 roku był świętem szczególnym dla każdego Polaka – obchodziliśmy wspólnie radosne święto stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W wielu miejscach na świecie i w Polsce, a także w Grudziądzu, można było usłyszeć polski Hymn Państwowy, wziąć udział w organizowanych koncertach, spotkaniach.

 

W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości panie z Klubu Działkowego „Zielony Zakątek” działającego w Grudziądzu pod czujnym okiem Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców, również postanowiły uczcić tak doniosłe święto.

Na swoich spotkaniach wykonały kotyliony w barwach narodowych oraz kwiaty biało-czerwone, swoją obecność zaakcentowały również na uroczystościach na Rynku Miejskim w Grudziądzu, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna. Okolicznościową wiązankę kwiatów, którą delegacja działkowców z Wiceprezesem OZ PZD Mieczysławem Chrapińskim złożyła pod pomnikiem Żołnierza Polskiego, wykonana została przez jedną z klubowiczek.

Upamiętniając ten wyjątkowy dzień, niektóre z pań udały się na grudziądzką Wielką Księżą Górę, aby wspólnie z mieszkańcami i gośćmi przeżywać chwile wzruszenia oraz radości wsłuchując się w słowa pieśni patriotycznych wspólnie śpiewanych z występującymi solistami.  

Tekst: Bożena Ziółkowska, ROD "Żwirek" w Grudziądzu

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.