Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z Ostrowa Wielkopolskiego w obchodach 100-lecia niepodległości - 14.11.2018

Członkowie Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz działkowcy ROD „Kolejarz” w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli czynnie w obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowanych przez władze Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Powiatu Ostrowskiego i organizacje społeczne.

Dom Działkowca udekorowano flagami

 

Obchody rozpoczęły się już 19 października udziałem działkowców w koncercie zorganizowanym przez Starostę Ostrowskiego „Od Poloneza do Poloneza” – pieśni patriotyczne.

7 listopada 2018 r. miało miejsce zebranie zarządu i komisji na którym Prezes ROD przedstawił i omówił program obchodów w mieście, w którym uczestniczyli nasi działkowcy i członkowie Zarządu oraz Komisji Ogrodowych.

Dnia 9 listopada 2018 działkowcy wzięli udział w koncercie zorganizowanym przez Prezydent Miasta „Dla Niepodległej”, pasowaniu na przedszkolaka w Przedszkolu Sióstr Salezjanek, którego dokonała Prezydent Miasta, oraz w otwarciu placu „Skwer Wolności Wielkopolan 1918-2018”.

10 listopada 2018 r. działkowcy uczestniczyli w widowisku historycznym „Ku Niepodległej” w wykonaniu Ostrowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej przypominającej wydarzenia 1918 roku, śpiewaniu pieśni patriotycznych, oraz odsłonięciu „Ostrowskiego Jabłuszka” upamiętniającego wydarzenia Republiki Ostrowskiej.

Natomiast 11 listopada 2018 r. punktualnie o godzinie 12.00 odśpiewano "Mazurek Dąbrowskiego", a następnie odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny i Miasta. Po mszy działkowcy uczestniczyli w śpiewaniu pieśni patriotycznych, w nadaniu imienia najnowszemu rondu imienia 11 listopada i umieszczeniu pośrodku tego ronda przez dzieci i młodzież oraz Prezydent Miasta „Kapsuły czasu dla przyszłych pokoleń". Po południu nasi przedstawiciele uczestniczyli w Uroczystej Sesji Rady Miejskiej, podczas której nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta, medal Republiki Ostrowskiej oraz wręczono nagrody Prezydenta Miasta. Po sesji miał miejsce uroczysty koncert.

Dnia 12 listopada 2018 r., w dniu wolnym od pracy i przy pięknej pogodzie, działkowcy odpoczywali i pracowali przy porządkowaniu swoich działek.

 

Opracował: Jerzy Krzyżański, Prezes ROD

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio