Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z Poznania uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości - 09.11.2018

8 listopada 2018 r. Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Księdza Leona Przyłuskiego zaprosił działkowców oraz ich sympatyków na wieczór pt. „Działkowe Zaduszki i Dzień Niepodległości”. W tym roku była to już siódma edycja tego wydarzenia. Ze względu na 100. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości podczas wieczoru uczestnicy usłyszeli historię Powstania Wielkopolskiego.

Bogaty program uroczystości zawierał m.in. recytacje okolicznościowych wierszy, wspomnienia polskiej drogi do niepodległości oraz pokazy multimedialne. Pamięć o tamtych dniach przekazana była zarówno prozą, jak i poetyckimi wierszami przy akompaniamencie patriotycznych melodii.

Nie zabrakło również wspólnego śpiewu, takich pieśni jak: "Biała Róża", "Gdy szedłem raz od Warty", "Kołysanka Leśna", "Rozszumiały się wierzby płaczące" i wielu innych, wywołującego refleksje i wspomnienia trudnej drogi do odzyskania niepodległości.

Wydarzenie to udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Poznania, za co wyrażamy gorące podziękowania. To był kolejny miły wieczór dla blisko setki działkowców, spędzony przy muzyce, poezji oraz poznańskiej specjalności - świętomarcińskich rogalach. 

Czekamy juz teraz zatem na kolejna edycję w 2019 roku.

AW
Fot. A. Górczyński

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio