Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Głogów: 100 drzew na 100-lecie niepodległości Polski - 09.11.2018

Zarząd ROD im. Dzieci Głogowskich w Głogowie wraz z działkowcami oraz Kolegium Prezesów Ogrodów Działkowych Powiatu Głogowskiego postanowili uczcić przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w sposób ... ekologiczny.

Drzewka jarzębiny i jarząbu szwedzkiego posadzono przy ulicy J. Piłsudskiego wzdłuż Rodzinnych Ogrodów Działkowym im. „Dzieci Głogowskich” w Głogowie. Chętnych do pracy nie brakowało.

Pomysłodawcą akcji było Kolegium Prezesów Ogrodów Działkowych Powiatu Głogowskiego, na którego wniosek Urząd Miasta w Głogowie pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza dostarczył sadzonki drzew.

Akcja ma na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny, gdyż taka proekologiczna postawa stanowi dzisiaj jedną z form nowoczesnego patriotyzmu. Działania każdego z nas na rzecz środowiska naturalnego mają wymierne znaczenie i przynoszą konkretne korzyści ekologiczne.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio