Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Święto dyni w ROD w Grudziądzu - 07.11.2018

Dynia - prawdziwie królewskie warzywo, jeden z symboli polskiej jesieni. Działkowcy z „Niezapominajki” postanowili zorganizować Pomarańczowe Święto Dyni, aby zintegrować działkowców z Grudziądza.

Choć koniec października kojarzy nam się głównie z refleksją i zadumą, to jednak złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Symbolem jesieni niezaprzeczalnie jest dynia, która wyjątkowo w tym roku stała się inspiracją do naszej inicjatywy.

Dynia – roczna roślina warzywna płożąca się, z wąsami czepnymi, owoc duży, jadalny, nasiona – tzw. pestki jadalne, uprawiana w Europie, Ameryce i Azji, około 20 gatunków. Różnią się kształtem, wielkością, kolorem oraz - a może przede wszystkim - smakiem. Łączy je nazwa i coraz większa popularność w jadłospisach.

Dynia prawdziwie królewskie warzywo, jeden z symboli polskiej jesieni. Dla działkowców z „Niezapominajki” taka definicja to za mało. Dlatego postanowiliśmy zorganizować Pomarańczowe Święto Dyni, aby zintegrować działkowców z Grudziądza.

W sobotnie popołudnie do świetlicy przybyli działkowcy z ROD „Budowlaniec”, „Energetyk”, „Mikołaja z Ryńska” oraz gospodarze. Na stołach pojawiły się dynie i dekoracje jesienne. Święto Dyni może być naszym, polskim świętem działkowym, tak aby nie tylko Halloween kojarzył się z dynią.

Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji. Podczas spotkania można było spróbować różnych, pysznych wypieków i przetworów. Zabawa trwała do późnego wieczora i pozostanie długo w pamięci tych, którzy postanowili przybyć i wspólnie się bawić.

Mgr Małgorzata Jasińska
Prezes ROD „Niezapominajka”

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio