Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy na Międzynarodowych Targach Poznańskich - 31.10.2018

Kolejna już edycja największych targów senioralnych w Polsce – "VIVA Seniorzy!" rozpoczęła się 19 października 2018 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Targi odwiedziła liczna grupa działkowców.

Obecność na targach staje się niemal obowiązkiem w kalendarzu każdego seniora. Bogaty program wydarzeń towarzyszących targom na pewno podniosła ich wartość praktyczną, a liczba atrakcji gwarantowała, że każdy senior wracał z Międzynarodowych Targów Poznańskich z poczuciem mile spędzonego czasu. Targi odwiedziła liczna grupa działkowców. Wszystkie stoiska cieszyły się niezwykłym powodzeniem.

Scena w Pawilonie 3. na Międzynawowych Targach Poznańskich została zdominowana przez prawdziwe gwiazdy estrady. W piątek wystąpiła Teresa Werner, natomiast w sobotę usłyszeliśmy takie hity jak ,,Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał’’ i ,,Prześliczna wiolonczelistka’’ w wykonaniu zespołu Skaldowie.

Organizatorzy "VIVA Seniorzy!" przygotowali również ciekawe programy warsztatów i wykładów. Na scenie taneczno-sportowej odbyły się zajęcia ruchowe, gimnastyka i pokazy w wykonaniu samych seniorów. Była okazja, by nauczyć się podstaw Tai-Chi lub spróbować swoich sił w fitness latino.

Programy wykładów prowadzone były również bardzo interesująco. Były poruszane tematy podróży online, czyli zapoznania z krótkim przewodnikiem po narzędziach do planowania podróży przez internet. Było trochę o zdrowiu gdzie bezpłatnie można było sobie wykonać podstawowe badania, a nawet o Hortiterapii - nowoczesnej metodzie wspomagającej leczenie poprzez ogród i rosnące w nim rośliny, ich kolory oraz zioła.

Odbyły się również warsztaty o slowjoggingu który, jak się okazuje, jest idealną formą aktywności fizycznej dla seniorów. Poznański Caritas pomagał zwiedzającym w konfiguracji smartfona bądź tabletu czy zainstalowaniu przydatnych aplikacji ułatwiających codzienne czynności. Nie zabrakło policji, która jak zawsze informowała o formach docieranie do seniorów w trudnych sytuacjach życiowych i zagrożenia życia.

Można jednoznacznie stwierdzić że podczas tegorocznej edycji "VIVA Seniorzy!" z pewnością nie zabrakło atrakcji. W rozmowach przy kawie działkowcy stwierdzili, że za rok przyjdą z najbliższymi i znajomymi by spędzić czas w miłej atmosferze na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do zobaczenia za rok!

Tekst: Mieczysław Marek, instruktor ds. ogrodnictwa Okręgu Poznańskiego

Zdjęcia: Ryszard Hajko

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio