Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

"Lwy" i "Misie" w ROD "Na Zboczu" w Śremie - 22.10.2018

W piątek 5 października 2018 roku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Na Zboczu” w Śremie przebywała grupa przedszkolaków z grupy „Misie” wraz z opiekunkami z Przedszkola „Pod Wierzbami” w Śremie.

„Misiaki” interesowały się wszystkim, co im wpadło w oko. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: żółw „Franek” i rybki w oczku wodnym, figurki znanych zwierząt, żywe papużki i inne ptaki, a przede wszystkim różne warzywa, owoce i kwiaty.

 

Przedszkolaki wraz z paniami opiekunkami mogły także zerwać i spróbować ekologicznych jabłek z działki prezesa, który oprowadzał przybyłych do ogrodu i zachęcał do rozpoznawania wskazanych warzyw oraz zadawania pytań.

Prezes był bardzo mile zaskoczony wiadomościami posiadanymi przez dzieci. Na koniec pobytu zadowolone i uśmiechnięte „Misiaki” podziękowały laurką i gromkimi oklaskami za lekcję przyrody w terenie, aprezes zaprosił na kolejną lekcję w okresie wiosenno-letnim. 

 

Natomiast 10 października 2018 roku  Rodzinny Ogród Działkowy „Na Zboczu” w Śremie odwiedziła grupa przedszkolaków z grupy „Lwy” wraz z opiekunkami z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Kinderki pl”, której lekcja w terenie również przypadła do gustu.

Tekst i zdjęcia:          
Prezes ROD „Na Zboczu”     
Edmund Derwich

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio