Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Zdrowie” w Warszawie - 18.10.2018

We wszystkich ogródkach działkowych Dzień Działkowca obchodzony jest bardzo uroczyście i radośnie. Z okazji tego święta  „Mieszkaniec” (warszawsko-praskie czasopismo społeczno-samorządowe) odwiedził ROD „Zdrowie” na wawerskim osiedlu Sadul.

Ogródkowa świetlica przy ul. Lebiodowej pękała w szwach. Tutejsi działkowcy, nota bene mieszkańcy różnych dzielnic Warszawy, byli w radosnych nastrojach. Nic w tym dziwnego, bo uroczystość miła, a i oprawa ciekawa. Prócz tradycyjnego grilla władze „Zdrowia” zapewniły swoim działkowiczom nie lada atrakcję – zabawę z popularną DJ Wiką.

Jednak zanim doszło do tańców, to trwała oficjalna część uroczystości, w której m.in. przemawiał prezes ROD „Zdrowie” Krzysztof Podlewski. Dziękował wszystkim za pracę i zaangażowanie, zapowiedział kolejne inwestycje (doprowadzenie wody) i poruszył bardzo ważną kwestię. Otóż, działkowe ogrody są miejscem otwartym dla wszystkich mieszkańców. Niemniej „otwarcie” się na „nie działkowców” pociąga dodatkowe koszty. Chodzi na przykład o wydłużony czas oświetlenia, zwiększoną produkcję śmieci, dodatkowe ławki, toalety. Otwarte, niczym ogrody działkowe, pozostaje pytanie: Kto ma za to zapłacić? Tę kwestię zapewne trzeba będzie negocjować z władzami samorządowymi.

Coroczne świąteczne spotkanie jest okazją do uhonorowania najbardziej aktywnych działaczy. W ROD „Zdrowie” Złotym Medalem „Zasłużonego Działkowca” wyróżniono Beatę Dolecką i Teresę Tymińską, a srebrnym Janinę Karaś i Elżbietę Niklewicz. Brązowe medale przyznane zostały Mariannie Zarębskiej, Kazimierze Borowskiej, Czesławowi Poterze i Zbigniewowi Fijałkowi.

Zanim DJ Wika porwała wszystkich do tańca, to Beatrycze Łukaszewska, aktorka Teatru Syrena, uduchowiła działkowców odrobinką deklamowanej poezji. A potem już tylko pozostało wznieść tradycyjny polski toast, który akurat w tych ogródkach nabiera wyjątkowego znaczenia: Na „Zdrowie”!

 

źródło: mieszkaniec.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.