Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD „Czeczotka” w Ostrołęce z nową drogą ze środków budżetu obywatelskiego - 17.10.2018

15 października 2018 roku miasto Ostrołęka ogłosiło wyniki głosowania w budżecie obywatelskim na 2019 rok. Wśród projektów zakwalifikowanych do realizacji znalazł się wniosek zgłoszony przez Zarząd ROD c w Ostrołęce, pod nazwą „Przebudowa ulicy Olimpijskiej wraz z chodnikiem”.

- Wspomniana ulica jest szlakiem miejskim, niedostępnym dla pojazdów mechanicznych, ale to nią do głównego wejścia do Ogrodu przechodzą i przejeżdżają rowerami setki, a może i tysiące osób - mówi Grzegorz Oracz, I Wiceprezes Zarządu ROD „Czeczotka” w Ostrołęce. Ulica Olimpijska powstała, podobnie jak ROD „Czeczotka”, około 40 lat temu. Wykonano ją z bloczków betonowych, które aktualnie znajdują się w opłakanym stanie.

Projekt „Przebudowy ulicy Olimpijskiej wraz z chodnikiem” zebrał 635 głosów, za poprawne uznano 558 głosów, co dało szóste miejsce w rankingu. W zbieranie głosów była zaangażowana cała społeczność związana z ROD „Czeczotka”, w szczególności członkowie Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz przewodniczący sektorów.

Z 28 zadań zakwalifikowanych przez miasto Ostrołęka do szukania poparcia społecznego, tylko osiem zostanie zrealizowanych. Koszt przebudowa ulicy Olimpijskiej wraz z chodnikiem oszacowano na 320 000 zł.

 KG

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.