Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Letnia edukacja dzieci i młodzieży w ROD im. J. Niedziałkowskiego dobiegła końca - 17.10.2018

5 października 2018 r. w ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp. w świetlicy ROD Kasztanowy Ogród, działkowcy i dzieci ze starszej grupy przedszkolnej ,,Motyle” wraz z wychowawcami i dziećmi działkowców, świętowały koniec sezonu letniego i początek jesieni.

 O godzinie 9.30 w świetlicy ogrodu dzieci obejrzały przygotowaną wystawę motyli, kwiatów egzotycznych, rzadkich okazów gadów i żółwi oraz ptaków na łonie przyrody przedstawianych na planszach wystawowych przez miłośnika przyrody dr Pawła Rylla, który jest czynnym średzkim lekarzem, prezesem Towarzystwa Opieki nad zwierzętami z którym to ogród współpracuje, dr Ryll jest pasjonatem i podróżnikiem fotografującym ciekawe w świecie zjawiska ptaków, kwiatów, gadów oraz motyli.Ciekawie opowiadał słuchaczom, gdzie żyją przedstawiając na planszach istoty i jak się nazywają, odpowiadając dzieciom na ich zadawane pytania które z ciekawością i zainteresowaniem wysłuchiwały, zajadając przygotowane słodycze i pijąc ciepłą herbatę. Z zaciekawieniem przeglądały czasopisma przyrodnicze i ulotki przygotowane przez prezentera i zarząd ogrodu.

 

Wykorzystując bardzo ładną pogodę uczestnicy spotkania pod przywództwem ogrodowego społecznego instruktora Jana Kubiaka udali się na spacer alejkami ogrodu podziwiając w tym czasie jesienne kwiaty. Zaliczyli wiele ciekawych i wesołych przygód i obserwacji przyrodniczych oraz zabawy u przebywających tam działkowców. Spotkania takie tworzą dużą wartość, dodatkową rozrywkę na łonie przyrody i dobrą edukacje przyrodniczą. Dzieci odchodząc chóralnie odśpiewały ,,Do zobaczenia wiosną 2019 r.” dziękowali działkowcom i prezesowi ogrodu za gościnę. 

 

Opracował: Zenon Król
Zdjęcia: Zbigniew Szczepański

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio