Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Otwarcie Domu Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Grodzisko" w Pińczowie - 16.10.2018

W słoneczne sobotnie popołudnie 6 października 2018 roku użytkownicy działek ROD "Grodzisko" w Pińczowie zgromadzili się wokół pięknie udekorowanego Domu Działkowca, aby uroczyście świętować jego otwarcie.

Prezes Zarządu ROD Józef Bębenek na wstępie powitał zebranych: członków Zarządu, wszystkich działkowców, Burmistrza Pińczowa - Włodzimierza Baduraka, Prezesa Wodociągów Pińczowskich - Andrzeja Głogowca oraz dwuosobową delegację z Okręgu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach.

W krótkich słowach Prezes Ogrodu pochwalił i docenił trud, jaki włożyli członkowie Zarządu Ogrodu oraz działkowcy w budowę Domu Działkowca i podziękował za pomoc finansową przydzieloną na ten cel z Okręgu Świętokrzyskiego PZD i ze środków Krajowej Rady PZD w Warszawie.

Burmistrzowi podziękował za pomoc w budowie drogi dojazdowej do ROD, a Prezesowi Wodociągów Pińczowskich za wszelką życzliwość okazaną działkowcom i konkretną pomoc udzieloną przy realizacji zadania inwestycyjnego.

Przedstawiciel Okręgu Świętokrzyskiego Kazimierz Szostak w dowód wyjątkowego uznania za ogromny trud włożony przy powstaniu budynku służącego całej społeczności działkowej przekazał dla wszystkich bukiet kwiatów oraz kosz z niezbędnymi pozycjami książkowymi z zakresu uprawy i pielęgnacji roślin do ogrodowej biblioteki wraz z kompletem podstawowych przepisów związkowych.

Obecny na uroczystości Burmistrz Pińczowa - Włodzimierz Badurak przekazał dla wszystkich użytkowników działek okolicznościowy grawerton oraz oprawioną w ramy wizualizację Pińczowskiego Zespołu Zamkowego na przełomie XVII i XVIII wieku, stworzoną przez Mateusza Staniszewa, będącego wierną rekonstrukcję stoworzoną na podstawie dokumentacji i przekazaną dla dobra społeczności pińczowskiej w związku z tegoroczną 590. rocznicą lokacji miasta.

Prezes Wodociągów Pińczowskich - Andrzej Głogowiec oraz Burmistrz Pińczowa zapewnili o swojej dalszej pomocy i życzliwości dla działań podejmowanych dla dobra społeczności działkowej oraz obiecali wsparcie finansowe dla prac inwestycyjnych trwających na terenie ROD.

Ostatnim elementem oficjalnej części spotkania było uroczyste przecięcie zielono-żółtej wstęgi przed wejściem do pomieszczeń nowego Domu Działkowca, którego dokonał Prezes Zarządu ROD - Józef Bębenek, Włodzimierz Badurak, Andrzej Głogowiec oraz Kazimierz Szostak.

Po gromkich brawach wyrażających wielką radość i dumę działkowcy zasiedli do wspólnego stołu rozkoszując się smakiem bigosu, pysznych grillowanych udek oraz samodzielnie przygotowanych z działkowych warzyw sałatek oraz cudownie pachnących ciast. Na serdecznych rozmowach, przy dźwiękach skocznej muzyki uroczyście świętowano otwarcie Domu Działkowca – wspólnego dobra, które na wiele lat będzie służył swoimi pomieszczeniami Zarządom i działkowcom ROD "Grodzisko" w Pińczowie.   

Anna Grudzień

instruktor ds. organizacyjnych

Okręg Świętokrzyski PZD Kielce 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio