Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dożynki w ROD "1 Maja" w Łaziskach Górnych - 16.10.2018

W dniu 22 września 2018 roku Działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego 1 Maja w Łaziskach Górnych tradycyjnie obchodzili Święto Plonów.

Było gwarnie i wesoło. Jak zawsze zabawę rozpoczęły gry i zabawy z dziećmi. W obchodach uczestniczyli również mieszkańcy sąsiedniego osiedla Staszica i Zwycięstwa. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Miasta Łaziska Górne - Aleksander Wyra, Z-ca Burmistrza - Jan Ratka, Sekretarz Gminy - Elżbieta Piecha oraz Przew. RM - Tadeusz Król.  

Bez kawałka ziemi i własnej działki w mieście wielu działkowców nie wyobraża sobie życia. Ogródki działkowe to przecież nasza pasja, sposób na życie oraz możliwość spędzenia wspólnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół, stwierdził Prezes ROD 1 Maja Pan Edmund Pucher otwierając uroczystości. Podziękował działkowcom za pracę na działkach oraz Paniom za przygotowanie wspaniałej dekoracji która stworzyła barwny i wesoły nastrój.

Burmistrz Miasta Pan Aleksander Wyra do życzeń dołączył deklarację że tak jak dotychczas będzie materialnie wspierał Rodzinne Ogrody Działkowe w naszym mieście i obdarował zebranych małymi upominkami. Wybrani działkowcy zostali odznaczeni odznakami związkowymi zasłużonego działkowca. Po części oficjalnej na stołach zagościł kołocz, kawa, chleb ze smalcem i kiszone ogórki, pyszna grochówka oraz kiełbaski samodzielnie pieczone na ognisku. Wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce zespołu Optima, a że zabawa była wspaniała to i przyszłoroczne plony jak mówią, zapowiadają się obfite.

Edmund Pucher - Prezes ROD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio