Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Posiedzenie Kolegium Prezesów z rejonu Prądy w Bydgoszczy. - 12.10.2018

W dniu 4 października 218 roku  w ROD „ Maja” ul. Notecka odbyło się posiedzenie Prezesów   z 14 ROD  położonych w dzielnicy Prądy. W spotkaniu z ramienia Okręgu uczestniczyli Prezes OZ Barbara Kokot oraz Dyrektor  biura Piotr Maternowski. Spotkanie było dobrą okazji, aby  do wszystkich ogrodów  dostarczyć nowe Regulaminy ROD  z przeznaczenie dla wszystkich działkowców.

Prezes OZ oraz Dyrektor biura przekazali informację  odbytych w dniach 26-27 września narad Prezesów i Dyrektorów biur.

Informacja dotyczyła:

- wyborów Samorządowych ( apel do działkowców o powszechny udział w wyborach i stawianie na      ludzi, którzy się dotychczas sprawdzili i nie są im obce sprawy ogrodów),

 - realizacji wdrożenia programu DGSC System i jego promocja z uwagi na fakt, że program rozwiązuje wiele problemów w sferze organizacyjno  – finansowej,

- stopień zaawansowania działań związanych z ochroną danych osobowych „RODO”

- przekazano informację w sprawie wystąpienia  Krajowego Zarządu PZD  do 6 Ministerstw  z przedstawieniem  roli i znaczenia ogrodów działkowych w celu pozyskiwania środków na modernizację ROD.

Poinformowania uczestników zebrania o przygotowanej nowelizacji „ustawy śmieciowej” i  zmianach, które niesie nowela dla ogrodów działkowych.

W części końcowej realizowanego programu skupiono się nad  potrzebą przygotowania ogrodów  do zakończenia sezonu i zimy. Przewodniczący Kolegium Prezesów zaapelował do Prezesów ROD  o zgłaszaniu pozostających  osób w ogrodach  na zimę do Policji, Straży Miejskiej, Sztabu Antykryzysowego i MOPS -u celem zainteresowania tych ogrodów ich problemem zamieszkiwania w altanach w okresie zimowym i grożącym  z tego tytułu niebezpieczeństw.

Opr. Barbara Kokot

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio