Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dni Działkowca w ROD "Księży Młyn" w Łodzi. - 12.10.2018

W dniu 29.09.2018r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Księży Młyn” w Łodzi odbyła się uroczystość z okazji Dni Działkowca .

Ogród  ten istnieje już ponad 60 lat , ma ponad 1200 członków PZD, 902 działki i zajmuje ponad 32 ha na trzech terenach.

Na uroczystość zaproszone zostały 154 osoby .

Imprezie towarzyszyła  ekspozycja działkowych plonów ( warzyw , owoców , kwiatów i traw ) oraz wystawa zdjęć działek laureatów , nagrodzonych w ramach konkursu na „Najładniejszą i najlepiej zagospodarowaną działkę w ROD Księży Młyn ”.

Uroczystość rozpoczęła pani prezes ROD – Maria Dubilas witając zaproszonych gości: doradcę Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej – Pana Krzysztofa Makowskiego, członka Okręgowego Zarządu PZD – Pana Jacka Łuczyńskiego, księgową ROD z Ośrodka Finansowo – Księgowego przy Zarządzie Okręgowym – Panią Justynę Stawińską i Kasjera ROD – panią Zofię Sieradzką oraz zaproszonych działkowców w tym członków zarządu, komisji rewizyjnej i gospodarzy kwadr ( sektorów).

Pani Prezes ROD w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie współpracy władz samorządowych i prezydenta miasta Łodzi  z ogrodami   oraz wspólnej dbałości o to aby ogrody rodzinne stały się wizytówką Łodzi.  Wyraziła także swoje obawy o przyszłość ROD, gdyż dwa jego tereny zostały objęte projektem planu zagospodarowania przestrzennego, na których nie uwzględniono ROD.

Życzyła wszystkim, aby ROD „Księży Młyn” istniał przez dziesiątki kolejnych lat i był miejscem wypoczynku i rekreacji nie tylko dla obecnych, ale także dla przyszłych pokoleń.

Zwróciła się z prośbą do  pana Makowskiego aby przekazał Pani Prezydent , iż ROD „Księży Młyn” i jego działkowcy są jedną wielką rodziną a rodziny nie wolno rozdzielać . Ponadto, wyraziła nadzieję, iż Prezydent Miasta Łodzi w przygotowywanym zarządzeniu pozytywnie zaopiniuje złożone do projektu planu zagospodarowania przestrzennego uwagi , których ponad 100 wpłynęło od mieszkańców  Łodzi .  

Następnie w części oficjalnej wystąpili goście : doradca Krzysztof Makowski ,który odczytał list od Prezydent Miasta Łodzi  H. Zdanowskiej , która podziękowała zarządowi i działkowcom ROD „Księży Młyn” za godny naśladowania przykład prawdziwej pracy samorządowej i obywatelskiej oraz stworzenie dobrze zorganizowanej społeczności z bogatymi tradycjami . Wyraziła także zadowolenie z faktu, iż działkowcy mają w Łodzi miejsca, gdzie można odnaleźć chwile wytchnienia  i spędzić czas w gronie rodziny i znajomych.Zauważyła także, iż miejsca te są niezwykle cenne w dużych aglomeracjach, w których zazwyczaj brakuje ciszy i spokoju.

Po wystąpieniu doradcy Prezydenta Miasta Łodzi, głos zabrał pan Jacek Łuczyński, odczytując list od Prezes OŁ Okręgu Łódzkiego PZD – Izabeli Ożegalskiej, która podziękowała działaczom i działkowcom za zaproszenie na uroczystość, w której nie mogła wziąć udziału ze względu na terminowe zobowiązania. List był pełen ciepłych słów i życzeń radości i zadowolenia z pracy na działce połączonego z miłym odpoczynkiem oraz uznania dla dotychczasowych osiągnięć ogrodu .

Następnie wręczone zostały odznaczenia związkowe: srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec” . Aktu dekoracji dokonał członek Zarządu Okręgowego –Jacek Łuczyński i prezes ogrodu – Maria Dubilas . Gratulacje odznaczonym złożył także doradca pani prezydent – Krzysztof Makowski .

Na zakończenie części oficjalnej prezes ogrodu wręczyła przygotowane podziękowania wraz z książkami tematycznie związanymi z ogrodnictwem  działaczom społecznym: członkom zarządu  ROD , komisji  rewizyjnej i gospodarzom kwadr oraz serdecznie podziękowała wszystkim , którzy wspierają działania ROD „Księży Młyn” i aktywnie włączyli się w organizację uroczystości z okazji Dnia Działkowca .

Dzień Działkowca był także okazją do wręczenia nagród pieniężnych laureatom konkursu  i pamiątkowych dyplomów działkowcom , którzy wzięli udział w konkursie na „Najładniejszą i najlepiej zagospodarowaną działkę w ROD „Księży Młyn”.

Po części oficjalnej , goście i wszyscy działkowcy bawili  się  wspólnie oraz degustowali przygotowane potrawy.

Zabawie taneczno – integracyjnej towarzyszył  zespół muzyczny z profesjonalną obsługą dźwiękową i techniczną .

Podczas uroczystości  wszystkim dopisywały humory i z pewnością wszyscy miło  spędzili czas .

Zarząd ROD

"Księży Młyn" w Łodzi

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio