Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Zielony festyn na pożegnanie lata w ROD „Zachęta” w Wesołej. - 12.10.2018

W dniu 15.09.2018 r. na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Zachęta” przy Placu Wojska Polskiego, w dzielnicy Wesoła o godzinie 13.00 rozpoczął się festyn z  okazji Dnia Działkowca. Jednak w tym roku wymiar tego wydarzenia był bezprecedensowy. Chodziło o wspaniałą ideę – zbiórka pieniędzy na rzecz leczenia chorej na Zespół Moebiusa Zuzi Frąckiewicz.

Imprezę rozpoczął DJ Bastian, który przedstawił cały program imprezy oraz wszystkich zaproszonych gości m.in. zespół DM, iluzjonistę Dziku, a także gwiazdę muzyki disco –polo – DJ Mariaczi i biegacza – Michała Guzik, który dla Zuzi postanowił przebiec wzdłuż linii brzegowej Bałtyku.

Ze względu na charakter festynu przewidziano wiele atrakcji dla dzieci: gry i zabawy, loterię fantową, rozbicie piniaty z fantami i słodyczami, piosenki, wierszyki i watę cukrową. Z myślą o Zuzi została przeprowadzona aukcja fantów dla dorosłych. Warto zaznaczyć, że zarówno fanty dla dzieci jak i dla dorosłych były darami od ludzi dobrej woli.

W trakcie festynu można było również, posilić się wojskową grochówką, bigosem oraz kiełbaskami z grilla przygotowanymi   przez działkowców i mieszkańców osiedla a także skosztować pysznych ciast, przy dobrej kawie, herbacie, bądź kompocie. Wszyscy zainteresowani udzielaniem pierwszej pomocy mogli wziąć udział w darmowym szkoleniu oraz uzyskać na ten temat porady od profesjonalnej kadry medycznej w ramach kampanii promocyjnej DKMS i RWR.
Podczas części oficjalnej festynu nie zapomniano oczywiście o samych działkowcach. Został rozstrzygnięty konkurs – Wzorowa Działka Roku 2018.

Na scenę zostali zaproszenie członkowie komisji konkursowej – pan Paweł Badowski, pani Anna Pastuszak i pani Marzena Linek, którzy wręczyli zwycięzcom tegorocznego konkursu nagrody i dyplomy. Natomiast pan Marian Babuśka – członek Komisji Rewizyjnej wręczył pani Lidii Mierzejewskiej – Prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych „Zachęta” pamiątkowy dyplom za zajęcie drugiego miejsca w konkursie „Najlepszy Kosz Dożynkowy” podczas Mazowieckich Dni Działkowca 2018 r. Całej imprezie towarzyszył pokaz motocykli i samochodów wyścigowych marki BMW zaprezentowanych przez członków Stowarzyszenia BMW Rebel Society, będących jednymi z parterów, którzy pomogli w zorganizowaniu festynu oraz prowadzącymi wspomnianą loterię i aukcję. Festyn w tanecznych rytmach zakończył się po 20.00 bisami DJ Mariachi.

Festyn został zorganizowany w ramach inicjatywy lokalnej mieszkańców i członków Zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych „Zachęta” oraz przy współudziale Urzędu Dzielnicy Wesoła m.  st. Warszawy. Poza wspomnianymi partnerami, którzy pomogli przy jego organizacji warto wymienić Firmę Commando i kawiarenkę – Pociąg do kawy.

Mimo nie najlepszej aury pogodowej, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Już nie pierwszy raz otworzyły się serca ludzkie na potrzeby innych. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i zebranej kwocie pieniędzy udało się zakupić sprzęt rehabilitacyjny dla Zuzi.

W takich chwilach chce się powiedzieć za wielkim poetą Janem Kochanowskim „ Serce roście patrząc na te czasy!”(fragment Pieśni –Księga pierwsza, Pieśń  II).

 

Lidia Mierzejewska

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio