Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Jubileusz 30-lecia ROD Kaczorownia w Zdzieszowicach. - 12.10.2018

W Zdzieszowicach na Opolszczyźnie w ośrodku o pięknej, bajkowej nazwie  „Stumilowy las” spotkali się po raz pierwszy działkowcy ogrodu „Kaczorownia” by świętować swój jubileusz. Do tej pory ich aktywność ograniczała się do pracy na działce. W tym roku w dniu 6 października postanowili spotkać się po pracy. Prezes Henryka Cedro – Kordasiewicz wraz z zarządem przyrządzili ceremonię oficjalną, a także zaplanowali część rozrywkową.

Po przypomnieniu dziejów ogrodu, nagrodzono najlepszych brązowymi odznaczeniami związkowymi „Zasłużony Działkowiec” a także nagrodami pieniężnym (talony do sklepu ogrodniczego) za najładniejszą działkę. Choć wszystkie działki w tym ogrodzie są piękne, to wybrano najpiękniejsze. Potem głos zabrał Prezes Okręgu PZD Bartłomiej Kozera i wręczył od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego puchar, dołączając własny a także upominki. Po nim przemówiła Burmistrz Zdzieszowic Sybila Zimerman, wręczając Pani Henryce pamiątkowy dyplom i kwiaty.

W drugiej części uroczystości bawiono się świetnie, pojadając to, co przygotował zarząd, rozwiązywaniem zagadek, układaniem zadań przy dźwiękach zespołu muzycznego.

Uczestnicy Jubileuszu mieli wiele szczęścia bo tego dnia w Zdzieszowicach była ładna, niemal letnia pogoda. Po dniach zimny znacznie się ociepliło. Toteż zabawa taneczna musi być uznana za udaną.

BK

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio