Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Dzień działkowca w ROD "Śnieżka" w Gliwicach. - 10.10.2018

W dniu 22.09.2018r w świetlicy ogrodowej ROD „Śnieżka” odbyły się doroczne Dożynki. W atrakcyjnie udekorowanej sali zebrało się wielu działkowców.

Spotkanie rozpoczął prezes ogrodu pan Zdzisław Kowalik witając zebranych działkowców i gości: panią Grażynę Walter- Łukowicz Radną Rady Miasta Gliwice, prezesów zaprzyjaźnionych ogrodów-panią Marię Figiel z ROD „Meteor I” i pana Zenona Bitkowskiego z ROD „Kwiat Jabłoni” oraz przedstawicieli Delegatury rejonowej PZD – Barbarę Głogowską i Henryka Sadowskiego.

 

Po wysłuchaniu hymnu PZD głos zabrał prezes ROD. Wystąpienie dotyczyło przede wszystkim spraw ogrodowych. Było wiele podziękowań działkowcom za zaangażowanie w prace inwestycyjne. Jako że ogród leży na dwu terenach ambicją prezesa było wyrównanie poziomu zagospodarowania obu terenów Obecnie zakończone inwestycje zatarły różnice i zadowalają wszystkich działkowców. Temat kończącej się kadencji obecnego Zarządu również wzbudził refleksyjną wypowiedź prezesa, aby nowi członkowie Zarządu pamiętali o celach służebnych względem działkowców i ogrodów.  Trudności kadrowe chętnych do pracy w organach statutowych PZD powodują, że łączenie małych ogrodów staje się coraz bardziej celowe, o czym wspomniano też w wystąpieniach. Ogród za dwa lata obchodzi jubileusz 70 lecia i marzeniem prezesa(i nie tylko) jest, aby w tym czasie zdobyć I miejsce na najładniejszy ogród Gliwickiej Delegatury PZD-, na co ma dużą szansę.

 

Następnym punktem programu było odznaczenie srebrnymi i brązowymi odznakami Zasłużony Działkowiec tych, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju ogrodu. Były również dyplomy i nagrody książkowe dla wielu działkowców. Dla tych wyjątkowo dbających o estetykę działki były dyplomy i upominki w postaci domków dla owadów.

 

Gościem imprezy była bardzo przyjazna działkowcom Gliwicka Telewizja Internetowa Imperium. Na zakończenie części oficjalnej głos zabierali zaproszeni goście, którzy w swych krótkich wypowiedziach życzyli działkowcom obfitych plonów i spokojnego gospodarowania na działkach. Pani Grażyna Walter Łukowicz w swej wypowiedzi podkreśliła znaczenie ogrodów dla środowiska osiedlowego i miejskiego.

 

Przy muzyce i suto zastawionych stołach działkowcy podsumowali miniony okres upraw i zbiorów. Zabawa taneczna była wyjątkowo udana i trwała do późnych godzin wieczornych.

 Barbara Głogowska

 Zdjęcia:        Andrzej Jakimek

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio