Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień działkowca ROD Frotex w Prudniku. - 05.10.2018

W ubiegłą sobotę tj. 29.09.2018 r. Zarząd ROD „Frotex” w Prudniku zorganizował dzień działkowca. Uroczystość odbyła się w pobliskiej restauracji, która za sprawą przyniesionych przez działkowców plonów, zamieniła się w piękną kwiatowo-warzywną oazę. Otwarcia dokonała Prezes Maria Maziarka, która przywitała przybyłych na uroczystość działkowców oraz przedstawiciela Okręgowego Zarządu PZD Panią Teresę Strzelec – Wiceprezes Okręgu Opolskiego PZD, która przekazała życzenia dla zarządu i działkowców. W swoim wystąpieniu podziękowała za kultywowanie pięknej tradycji „działkowych dożynek”.

Doceniając wysiłek działkowców wkładany w zagospodarowanie i estetykę swoich działek, jak i  całego ogrodu, dokonano wręczenia brązowych odznaczeń „Zasłużony Działkowiec” oraz dyplomów dla najpiękniejszych działek.

Następnie działkowcy świętowali przy znakomitym jedzeniu, nie zabrakło oczywiście swojskiego smalcu, była też domowa szarlotka. Potem tańczyliśmy do późnych godzin nocnych.

I tak oto w tej przyjacielskiej i ciepłej atmosferze działkowcy z ogrodu Frotex świętowali zakończenie sezony działkowego.

Teresa Strzelec
Wiceprezes Okręgu Opolskiego PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.