Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zakończenie II edycji projektu zajęć edukacyjnych w ROD "Prefabet" w Kolbuszowej. - 05.10.2018

Żadne ołowiane chmury nie są straszne Przedszkolakom, kiedy chcą odwiedzić ROD „Prefabet” w Kolbuszowej. 27 września br. oficjalnie zakończyliśmy II edycję projektu zajęć edukacyjno-wychowawczo-wypoczynkowych w zakresie ekologii poprzez przybliżanie dzieciom świata przyrody pn. „Dzieci uczą się Ogrodnictwa”.Dzięki owocnej współpracy z Urzędem Gminy Kolbuszowa ROD „Prefabet” pozyskał środki finansowe z budżetu własnego Gminy w kwocie 3000,00 zł i zorganizował w sezonie dziesięć spotkań edukacyjnych dla dzieci. 

Sekretarz Urzędu Miasta Kolbuszowa Pan Krzysztof Matejek w imieniu Burmistrza Miasta Pana Jana Zuby podziękował wszystkim za udział w projekcie i osłodził dzieciom wszelkie trudy pracy na grządkach. Zawartość wielkiej torby w mig zniknęła w buziach i przepastnych kieszeniach dzieciaków. Był ostatni wspólny spacer, „powtórka z warzyw” i zabawa na placu. Po szaleństwach dzieci pałaszowały kiełbaski, maliny i coś słodkiego aby odzyskać siły i wrócić do przedszkolnych zajęć.

Na zakończenie przedstawiciele Przedszkoli nr 1, 2 i 3 z Kolbuszowej i z klasy 5a Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z przedszkola z Kolbuszowej Górnej, otrzymali z rąk Pana Krzysztofa Matejka i Prezesa Zarządu ROD Pana Andrzeja Chmielowskiego: dyplomy, pamiątkową Smerfetkę oraz wrzosy, nasiona i kolorowanki ufundowane przez sponsora Pana Darka Ozimka właściciela Sklepu Rolnik. A to wszystko za udział w II edycji projektu zajęć.Niejednej Pani łezka zakręciła się w oku, ale wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie znowu się spotkamy na zielonych lekcjach.

Tekst i zdjęcia:
Jadwiga Brzozowska
OP PZD Rzeszów

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.