Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody 30- lecia ROD "Nowy Sad" w Stargardzie. - 04.10.2018

W 2018 r. mija 30 lat od założenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Nowy Sad" w Stargardzie przy ul. Gdańska 10. Zarząd ROD pod kierownictwem prezesa Kazimierza Stępnia i przy pomocy aktywnych działkowców zorganizował w dniu 15.09.2018 r. uroczyste obchody tej rocznicy połączone z Dniem Działkowca.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście - prezes Zarządu Okręgowego PZD Tadeusz Jarzębak, Prezydent Miasta Rafał Zając, Starosta Iwona Wiśniewska, członkowie Rady Okręgowej OZ PZD w Szczecinie, prezesi innych ogrodów działkowych, lokalne media: Dziennik Stargardzki i Radio Stargard.

Spotkanie rozpoczęło się hymnem działkowców „Zielona Rzeczpospolita". Następnie została przedstawiona historia Ogrodu, od jego powstania aż do dnia dzisiejszego. Kilkakrotnie podkreślono bardzo duże zaangażowanie społeczne wielu działkowców w pracach na rzecz ROD. Jedną z tych prac było wybudowanie Domu Działkowca. Osoby te zostały uhonorowane odznakami i dyplomami.

Nadano: 3 odznaki „Za Zasługi dla PZD", 3 złote odznaki „Zasłużony Działkowiec", 2 srebrne i 6 brązowych odznak „Zasłużony Działkowiec". 38 osób spośród zaproszonych gości i działkowców uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.

W dalszej części uroczystości wystąpił Zespół Ludowy, a uczestnicy zostali zaproszeni na grochówkę z kiełbaską z rożna, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz kawą i ciastem. Dla dzieci zostały zorganizowane konkursy z nagrodami. Zakończeniem była zabawa taneczna.

Osiągnięcia ROD „Nowy Sad" to: w 2014 r. i 2016 r. Ogród był wyróżniony jako najlepszy w Konkursie Okręgowym, w 2015 r. wyróżnienie w Konkursie Krajowym za „Bezpieczeństwo w ROD" i w 2017 r. zdobył II miejsce w konkursie ogólnopolskim „Rodzinny Ogród Działkowy roku 2017".

Organizację uroczystości odchodów 30-lecia jak również osiągnięcia sukcesów w ciągu tych lat zawdzięczamy zaangażowaniu, wytrwałości i ciężkiej pracy wielu działkowców, którym należą się podziękowania.

Zarząd ROD "Nowy Sad" w Stargardzie

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.