Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy Malborka będą mieli swoją radę przy Burmistrzu. - 02.10.2018

15 września br.  Burmistrz Malborka Marek Charzewski podpisał porozumienie o współpracy z Polskim Związkiem Działkowców. Efektem współpracy ma być powołanie zespołu do spraw funkcjonowania w przestrzeni publicznej miasta Malborka Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Z ramienia PZD porozumienie podpisał Ryszard Gurtiaków, przewodniczący Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Malborku.

– Takie porozumienia są podpisywane przez samorządu w całym województwie, zachęcają do tego władze wojewódzkie – mówi Marek Charzewski, burmistrz Malborka. – Chcemy stworzyć zespół na wzór Rady Gospodarczej czy Rady Seniorów, która będzie angażowała się w sprawy działkowców z Malborka.

W skład zespołu wejdzie reprezentacja prezesów zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych wchodzących w skład PZD, wyznaczeni pracownicy Urzędu Miasta oraz przedstawiciele służb porządkowych.

– Urząd Miasta poprze członków zespołu, będzie wspierać rodzinne ogrody działkowe w przygotowaniu i obsłudze prawnej w pozyskiwaniu środków na rzecz infrastruktury ogrodowej, mającej na celu poprawę warunków korzystania z ROD przez działkowców lub dostęp do nich społeczności lokalnej – można przeczytać w treści podpisanego porozumienia.

– Jednym z pomysłów jest stworzenie programu wsparcia dla ogrodów działkowych na wzór Malborskiego Programu Partnerstwa Lokalnego – mówi Marek Charzewski. – Działkowicze mówią, że obecnie nie są wstanie skutecznie rywalizować z innymi projektami zgłaszanymi do MPPL, trudno jest pozyskać pieniądze, dlatego rozpatrzymy możliwość uruchomienia takiego wsparcia dla ogrodów działkowych.

źródło: www.portalnaplus.pl 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.