Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody 35-lecia ROD „Cicha Przystań” w Golicach. - 02.10.2018

W dniu 15.09.2018 r Rodzinny Ogród Działkowy Cicha Przystań w Golicach  świętował 35 lecie powstania Ogrodu. Na terenie ogrodu, działkowcy z siedleckich ogrodów świętowali Siedleckie Dni Działkowca, połączone z jubileuszem  35-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Cicha Przystań” w Golicach.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście Prezes Okręgu Mazowieckiego PZD Pan Krzysztof Podlewski, członkowie siedleckiej Delegatury PZD wraz z Przewodniczącą Panią Mazurek Krystyną i kierownikiem Delegatury Panią Radzikowską Teresą oraz Prezesi siedleckich  ogrodów działkowych i licznie przybyli działkowcy.Prezydenta Miasta Siedlce reprezentował Pan Paweł Chazan Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Pan Mariusz Myrcha, Kierownik Referatu Infrastruktury w Urzędzie Miasta.

Prezes Ogrodu Pan Edward Filip po powitaniu gości i wspólnie odśpiewaniem  hymnu działkowców  zapoznał zebranych z historią ogrodu, który został w ubiegłym roku zelektryfikowany, zmodernizowany Dom Działkowca i jego otoczenie.  Przypomniano nazwiska założycieli i wszystkich osób zapisanych w historię ogrodu. Zasłużeni Działkowcy  zostali odznaczeniami złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami związkowymi.

Prezes Okręgowej Rady Mazowieckiej PZD  Pan Krzysztof Podlewski wręczył pamiątkowe puchary ufundowane przez Prezesa PZD Pana Eugeniusz Kondrackiego i Prezesa  ORM, oraz okolicznościowe dyplomy. Pan Prezes podziękował Zarządowi i działkowcom za wysiłek włożony w zagospodarowanie Ogrodu i życzył satysfakcji z realizowanej pasji i
pomyślności w życiu osobistym.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Siedlce w imieniu Prezydenta Miasta Pana Wojciecha Kudelskiego wręczyli na ręce Prezesów siedleckich ogrodów  nagrody rzeczowe i drobne upominki oraz listy gratulacyjne.
Długoletnia, była  Kierownik Delegatury Rejonowej w Siedlcach Pani Teresa Karpeta przesłała na ręce Prezesa ROD gratulacje i życzenia dla Zarządu i wszystkich działkowców tego Ogrodu.

Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna biesiada przy tradycyjnej grochówce i kiełbasce oraz wspaniałej muzyce na żywo. Nie zapomniano również o torcie urodzinowym. Jubileusz był wspaniałą okazją do wspomnień, podsumowań minionego okresu i o tych którzy tworzyli ten Ogród. Dzień ten był okazją integracji społeczności działkowej.

Kierownik Delegatury Rejonowej PZD

Teresa Radzikowska

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio