Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

„Dzień Korbola” w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. T. Kościuszki w Łobżenicy. - 01.10.2018

W niedzielę 23 września na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Łobżenicy odbył się piknik działkowy „Dzień Korbola” - dzień dyni. Honorowy patronat nad uroczystością objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Imprezę współorganizowało Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy. Projekt był zrealizowany w ramach inicjatywy lokalnej Gminy Łobżenica.

Uroczystość rozpoczął przekazując pamiątkowy dyplom, członek Okręgowego Zarządu PZD w Pile pan Andrzej Kierzkowski wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Łobżenicy panem Aleksandrem Tadychem i Prezesem ROD w Łobżenicy Robertem Mrotkiem. Następnie powołano komisję, która oceniła dostarczone dynie i wręczyła nagrody w kategoriach największej dyni i najciekawszej dyni. Program artystyczny rozpoczęły pokazy taneczne dzieci z świetlicy socjoterapeutycznej przy Centrum Profilaktyki w Łobżenicy, a następnie śpiewała wokalistka GCK pani Katarzyna Jurek. Pomiędzy występami odbyły się także konkursy dla dzieci i młodzieży przygotowane przez pracowników Centrum Profilaktyki i konkursy dla dorosłych przygotowane przez pracowników Gminnego Centrum Kultury.

Nagrody i upominki zostały zakupione z projektu inicjatywy lokalnej oraz ufundowane przez GCK i Burmistrza Łobżenicy. W trakcie dnia korbola, dla wszystkich za darmo, przy domu działkowca w punktach gastronomicznych były dostępne: kiełbasa z grilla, ugotowany w kuchni polowej pyszny bigos z kabaczka i zupy grochowa i pomidorowa, a także upieczone przez działkowców placki, kawa i herbata. Towarzystwo Miłośników Łobżenicy zorganizowało swoje stoisko, gdzie zaprezentowała się sekcja średniowieczna w rekonstruowanych strojach ludowych. Swoje stoisko wystawiło także Koło Łowieckie „Dzik” z Łobżenicy oraz Koło pszczelarzy w Łobżenicy.

Uroczystość uświetnił koncert zespołu Mini Bazar, z którym śpiewał także pan Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś. Zarząd Rodzinnego Ogrodu działkowego pragnie podziękować wszystkim, którzy pomagali w organizacji tej uroczystości.
Robert Mrotek.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio