Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Uroczysty jubileusz i "Dożynki 2018" w ROD "Bartoszewo" w Bartoszewie. - 01.10.2018

Dożynki w 2018 roku w ROD „Bartoszewo” miały szczególny i uroczysty charakter. Ogród obchodzi w 2018 roku także 35-lecie powstania.

W dniu 15 września w świetlicy Ogrodowej zebrali się Działkowcy ażeby świętować te obie okazje – dożynki i 35-lecie.

Obchody uświetnili swoją obecnością bardzo gorąco powitani przez Działkowców przedstawiciele lokalnych władz. Burmistrz Polic Pan Władysław Diakun i Starosta Policki Pan Andrzej Bednarek. Gośćmi byli także przedstawiciele Nadleśnictwa Trzebież i firm współpracujących i obsługujących Nasz ROD.

Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli naszego stowarzyszenia. Obecny był zawsze gorąco witany przez Działkowców Pan Eugeniusz Rabuski –członek Krajowej Komisji Rewizyjnej i Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie oraz przyjaciel naszego Ogrodu Prezes Zarządu ROD „Pod Dębem” Pan Stanisław Wójcik.

Po okolicznościowym wystąpieniu Prezesa Pana Mariana Ambrosiewicza, który przypomniał krótki rys historyczny ogrodu Pan Eugeniusz Rabuski wręczył na ręce Prezesa Zarządu piękny puchar od Prezesa PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego wraz z życzeniami z okazji 35-lecia dla działkowców ROD.

Wręczył też okolicznościowy Puchar od Okręgowego Zarządu PZD wraz z listem z życzeniami od Pana Tadeusza Jarzębaka - Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie.

Bardzo serdeczne życzenia Działkowcom złożyli także Pan Burmistrz Polic i Starosta Policki obdarowując zasłużonych Działkowców upominkami. Na ręce Prezesa Zarządu ROD Panowie Burmistrz i Starosta wręczyli medale 100-lecia Niepodległości Polski ufundowane przez Gminę Police i Starostwo Powiatu Police.

Pan Starosta zrobił Działkowcom miłą niespodziankę informując, że w październiku rozpocznie się remont bardzo zniszczonej drogi dojazdowej do Bartoszewa, o co wszyscy wnioskowali.

Zarząd ROD przygotował wyróżnienia dla Działkowców, którzy mają bardzo ładnie zagospodarowane działki i dbają o ich wygląd wśród 18 wyróżnionych byli Działkowcy z długim stażem oraz dopiero początkujący.

Otrzymali oni dyplomy oraz bony pieniężne na zakupy w sklepie ogrodniczym. Zarząd ROD nie zapomniał także o tych działkowcach, którzy działali społecznie często przez długie lata na rzecz rozwoju Ogrodu. Grupa 18 Działkowców z okazji 35 – lecia otrzymała piękne statuetki oraz upominki.

Po części oficjalnej wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek a następnie na wieczorek taneczny. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Zdaniem uczestników uroczystość była bardzo dobrze zorganizowana, biorący udział zadowoleni. Obchody Dnia Działkowca i 35 lecia ROD „Bartoszewo” były imprezą bardzo udaną. 

Wiceprezes Zarządu

A. Wójcik 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio