Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusz 70-lecia ROD "Chemik" w Grudziądzu. - 26.09.2018

Rodzinny Ogród Działkowy „Chemik” w Grudziądzu należy do grona najstarszych ogrodów działkowych funkcjonujących na terenie miasta Grudziądza. Z dobrodziejstw ogrodu i poszczególnych działek korzysta ponad 200 rodzin. W roku bieżącym ROD „Chemik” w Grudziądzu świętuje jubileusz 70-lecia swego istnienia. Piękny wiek wymagał wyjątkowej oprawy, o co zadbał zarząd ogrodu, dbając o każdy najdrobniejszy szczegół, w tym o poczęstunek i dobrą muzykę. Jednak nie tylko chlebem człowiek żyje, ważne o ile nie najważniejsze są sprawy organizacyjne, tradycja, historia, dostrzeżenie pracy i zasług działkowców.

Z racji tak wspaniałego jubileuszu Prezes Polskiego Związku Działkowców – p. Eugeniusz Kondracki ufundował dla ROD „Chemik” w Grudziądzu wspaniały puchar, również Prezes Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD – p. Piotr Gadzikowski ufundował okolicznościowy puchar. Ceremonii wręczenia pucharów oraz dyplomów i nagród dokonał w zastępstwie Prezesa Okręgu –p. Mieczysław Chrapiński będący Wiceprezesem Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD.

70-lecie ROD „Chemik” i wspólne świętowanie było wyśmienitą okazją do wspomnień lat i przede wszystkim ludzi, działkowców, którzy już odeszli do krainy wieczności. Ale nie tylko pamięć o ludziach już nieżyjących jest ważna, należy doceniać tych, którzy obecnie pracują na rzecz ogrodu i całego Związku. Dlatego też, uhonorowano odznaczeniami związkowymi zasłużonych działkowców, a ci którzy mają najładniejsze działki otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Tekst:

Ewa Czyżewska - Prezes Zarządu ROD "Chemik"

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.