Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzieci ze szkoły podstawowej w Woli Raniżowskiej aktywnie poznają przyrodę w ROD „Prefabet” w Kolbuszowej. - 26.09.2018

W piękne wtorkowe przedpołudnie (18.09.2018r.) grupa uczniów klas 1-3 z Woli Raniżowskiej wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziła Rodzinny Ogród Działkowy „PREFABET”.
Z niedowierzaniem zwiedzali ogród, w którym podobno mieszkają krasnale, Baba Jaga, a ostatniej zimy swoje ślady zostawił Yeti.

Dzieci podziwiały piękne kwiaty, poznawały różne warzywa i owoce a najodważniejsze poznawały smak owoców i warzyw. Spodobały im się również grządki z kolorowymi warzywami, trafnie nazywały większość z nich.

Po zwiedzaniu ogrodu i krótkim odpoczynku przyszedł czas na zabawę i wspólne pieczenie ziemniaków, których smak był ciekawym zaskoczeniem. Po degustacji najodważniejsze dzieci wysmarowały sobie buźki przypaloną skórką.

Był czas na grę w piłkę, oraz inne gry i zabawy ruchowe. Śmiechom i piskom nie było końca. Zmęczone, ale zadowolone dzieciaki podziękowały Prezesowi Ogrodu za zaproszenie i już umówiły się na kolejną wizytę, tym razem wiosną.

Na zakończenie aktywnego dnia dzieci otrzymały od Prezesa małe upominki: smakołyki, plany lekcji i zakładki do książek, które przydadzą się podczas czytania pierwszych lektur.

 

Andrzej Chmielowski

Prezes ROD „Prefabet”

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.