Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Obchody Okręgowych Dni Działkowca w ROD "Aster" w Łomży. - 25.09.2018

W dniu 8 września br, na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego ASTER w Łomży, odbyły się Okręgowe Dni Działkowca 2018. Wpisały się w program obchodów jubileuszu 600 lecia nadania praw miejskich Łomży.

Uroczystości rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Okręgowego Zarządu Podlaskiego, a następnie odegranie hymnów: państwowego i Zielona Rzeczpospolita.
Prezes Okręgu Podlaskiego PZD Pan Andrzej Bojko przywitał zaproszonych gości: przedstawicieli władz miejskich, samorządowych, parlamentarzystów oraz aktyw związkowy okręgu. W swoich wystąpieniach Prezydent Miasta Łomża Pan Mariusz Chrzanowski i poseł ziemi Łomżyńskiej Pan Lech Kołakowski złożyli działkowcom życzenia z okazji święta i podkreślili rolę i znaczenie rodzinnych ogrodów działkowych dla społeczności lokalnej.

Przedstawiciele władz i organizacji zaproszonych na uroczystość przyłączyli się do tych życzeń. Dla upamiętnienia obchodów Okręgowych Dni Działkowca, które odbyły się po raz pierwszy w Łomży, posadzono drzewo okolicznościowe.

Następnie wręczono zasłużonym działkowcom odznaczenia związkowe i ogłoszono wyniki konkursów zorganizowanych przez Okręgowy Zarząd Podlaski PZD. Nagrody i dyplomy otrzymali laureaci konkursów: Rodzinny Ogród Działkowy 2018, Wzorowa Działka 2018 i Najpiękniejsza Działka 2018. Prezes OZP Pan Andrzej Bojko wręczył puchar ufundowany Zarządowi ROD ASTER za upowszechnianie programu ogrody otwarte na społeczność lokalną. Rozstrzygnięto także konkursy na najlepszą nalewkę i najpyszniejsze ciasto.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół TABOR pod kierownictwem Pani Teresy Dzięgielewskiej. 
Po zakończeniu części oficjalnej goście zwiedzali ogród, oglądali wystawę plonów działkowych oraz prace artystyczne działkowców z ROD ASTER: Pana Marka Palińskiego, Pani Teresy Grodzkiej, Pani Bernardy Smolińskiej i Pani Stanisławy Babińskiej.
Uroczystości zakończył poczęstunek i wspólna zabawa przy muzyce.

Jan Płoński

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio