Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileuszowa V edycja Kultury i Sztuki w ROD w Poznaniu. - 21.09.2018

W dniu 12 września 2018 r.  Komisja Polityki Społecznej Okręgowego Zarządu PZD oraz Zarząd ROD im. ks. L. Przyłuskiego w Poznaniu po raz kolejny zorganizowały „Spotkanie z Kulturą i Sztuką w Rodzinnych Ogrodach Działkowych” w Poznaniu. Była to już piąta, jubileuszowa edycja tego spotkania. Warto przypomnieć z okazji jubileuszu, że pomysłodawcą tej imprezy był onegdaj poeta, kompozytor i pedagog Zbigniew Roth, gość honorowy tegorocznego kulturalnego wydarzenia. Przybyłych przywitała prezes ROD Barbara Czapla, która po powitaniu gości przekazała prowadzenie imprezy Pani Alicji Serba z ROD Zagajnik. Wystawców w tym roku było bardzo dużo, co wskazuje na to, iż że warto taką imprezę organizować i propagować.

Podczas spotkania prezentowano prace działkowców z 14 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Wzrok zwiedzających przyciągały nastrojowe obrazy Pani Zofii Brzozowskiej z ROD Relax 27, a także Ignacego Dziedziny z ROD  im. ks. Przyłuskiego oraz  Krystyny Śmierzchalskiej z ROD Zagajnik . Sztukę decoupage prezentowała Pani Bernadetta  Bogusz z ROD Bugaj, a haft artystyczny przedstawiła Pani Małgorzata Mikuła z ROD Relax 27 oraz Longina Taisner z ROD Zagajnik.  Było też rękodzieło artystyczne w wykonaniu Jolanty Otrząsek z ROD im. Roosevelta i Ewy Majchszak z ROD im. Moniuszki.  Grafikę witrażu prezentowała Pani Irena Gierszal z ROD im. ks. Przyłuskiego. Prezentowano również fotografie trzech działkowców – gospodarza imprezy, Pani Barbary Czapli , Pana Andrzeja Górczyńskiego z ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego oraz Pana Bogusława Kaźmierczak z ROD im. Żwirki i Wigury II.

W tym roku po raz pierwszy prezentowali swoje prace działkowcy z Kościana – Pan Stanisław Wenlewski z ROD Chemik prezentował zbiory monet, a Pan Zbigniew Ratajczak przedstawiał swoja kolekcję podstawek i naklejek do piwa. Były również występy artystyczne, śpiew w wykonaniu pomysłodawcy uroczystości Pana Zbigniew Rotha oraz działkowca z ROD Sypniewo – Pana Tadeusza Nowaka.  Wiersze prezentował Pan Paweł Kuszczyński z ROD Zagajnik. Działkowcy z ROD im. Chociszewskiego w Poznaniu prezentowali swoje zdolności artystyczne – Pan  Wojciech Szopka przedstawiał utwory muzyczne, a Pani Irena Limanowska rzeźby z owoców i warzyw. Wystawcy uhonorowani zostali dyplomami i nie zabrakło też słodkiego poczęstunku a jak to na wernisażach bywa - lampki szampana. W przyszłym roku kolejna edycja Kultury i Sztuki w ROD. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Tekst; AW
Zdjęcia; ZO

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio