Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Dożynki w ROD "Irys" w Czechowicach - Dziedzicach. - 19.09.2018

Użytkownicy działek w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Irys” w Czechowicach-Dziedzicach świętowali 1 września br.Dzień Działkowca. Dla miłośników kwiatów czy upraw owoców i warzyw ta sobota była swego rodzaju dożynkami utrzymanymi w iście tropikalnym klimacie, dzięki wystrojowi ogrodowej altany.

– Ławki i stoły, przy których siedzimy są u nas od maja i to dzięki dotacji gminnej – zdradziła Iwona Stępień, witając gości, działkowców i ich znajomych w imieniu zarządu ROD „Irys” oraz Zarządu Osiedla „Centrum”, w których szefuje. Poza nią zarząd ROD tworzą: Arkadiusz GalusekBarbara ZagórskaZenon Kwiatkowski i Ryszard Matuszek.

Zarówno goście, jak i najaktywniejsi działkowcy otrzymali bukiety kwiatów i upominki. Obdarowane osoby za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc w pracy na rzecz ogrodu to: Małgorzata ZuziakBarbara ŚlęczkaBarbara Mieczysław FurgałowieRyszard MatuszekAleksandra i Andrzej Korzeniowscy, Barbara Zagórska, Arkadiusz Galusek oraz Iwona i Ryszard Stępniowie.

– Tu zawsze jest serdeczna, rodzinna atmosfera i bardzo lubimy tu przychodzić. Dziękujemy za to pani prezes, która jest tak charyzmatyczna, jak lider jakiegoś rockowego zespołu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co tutaj się dzieje – wyznał zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, który wraz z drugim wiceburmistrzem Pawłem Mrowcem przekazali pani Iwonie okazały bukiet i pozdrowienia od burmistrza Mariana Błachuta, który bawił akurat na 80-leciu ROD „Brzoskwinia”. U działkowców gościli tego dnia również między innymi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, przedstawiciele Zarządu Osiedla „Centrum” Barbara Adamska i Danuta KopećIwona Błachut, skarbnik Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa” oraz Jerzy Chłosta, prezes ROD „Lotos”, a zarazem członek Okręgowego Zarządu Śląskiego PZD.

Nie zabrakło też części biesiadnej imprezy, pysznego obiadu zapewnionego przez Tomasza Kopcia, stołu pod strzechą ze swojskimi pysznościami, min. ogórami po żydowsku, smalcem, chlebem przygotowane przez prezes Iwonę Stępień, aromatycznej kawy serwowanej przez Marka Pieniążka i innych napojów dzięki Piotrowi Dudzikowi, a wszyscy mogli bawić się przy śpiewie Ireny Balon i akompaniamencie Edwarda Przygody. Wolny do tańców czas, choć początkowo przeplatany deszczem i pomrukami burzy, urozmaicali animatorzy " Kopalnia Marzeń ", to były prawdziwe Przygody Sianochopów :) Było też losowanie biletów, a że w loterii każdy los był pełny, więc każdy z 58 uczestników otrzymał upominek.Pięknie dziękuję wszystkim darczyńcom za podarowane na tę naszą imprezkę upominki. Zaprawiona dobrym humorem zabawa trwała jak zawsze do późnych godzin nocnych. Pani Iwona zdradza, że ostatni imprezowicze rozeszli się o 1.30. Na zakończenie każda para otrzymała na pamiątkę „Kalendarz działkowca” na 2019 rok oraz latarenkę. (sn)

Pozdrawiam serdecznie

Iwona Stępień

prezes ROD IRYS

Czechowice-Dziedzice

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio