Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Zwierzyniec" w Krakowie - 17.09.2018

W ubiegłym roku 8 grudnia 2017 ROD „Zwierzyniec” świętował swoje 70-lecie powstania (1947-2017). W sobotę 8 września 2018 r. w świetlicy pawilonu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zwierzyniec” w Krakowie miały miejsce obchody kolejnego już Dnia Działkowca. Prezes ogrodu pan Stanisław Rachwał przywitał wszystkich przybyłych zaproszonych gości i licznie zebranych działkowców i członków ich rodzin oraz dzieci.

ROD „Zwierzyniec” jest otwarty na kontakty ze społecznością lokalną, przedstawicielami szkół i przedszkoli. Wśród zaproszonych osób w uroczystościach brali udział: Pani Zofia Mierniczek – Prezes Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie, dyrektorka samorządowego żłobka, przedstawiciel  samorządowego przedszkola z ulicy Emaus, przedstawiciele jednostek Urzędu Miasta i przychodni krakowskiego ośrodka zdrowia.

W swoim wystąpieniu prezes przedstawił i omówił istotne sprawy, którymi zajmuje się zarząd, z wyszczególnieniem i realizacją zadań inwestycyjnych obecnie i planowanych w przyszłości.

Wręczono Pani Marii Budzyń srebrną odznakę „Zasłużony Działkowiec”, wręczenia dokonała Pani Prezes Okręgowego Zarządu PZD. Następnie, w imieniu Zarządu, zostały wręczone działkowcom dyplomy za wzorową i ładną działkę roku 2018.

Uroczystość, zdaniem wielu uczestników, była bardzo dobrze zorganizowana, uczestnicy zadowoleni, a wszystko to odbywało się przy akompaniamencie Zespołu MAKINO Aleksandra Kobylińskiego oraz przy ciepłych posiłkach serwowanych z termosów i grilla. Sala pawilonu ROD nie mogła pomieścić wszystkich uczestników. Sugerowano, aby w roku 2019 ustawić namiot przed pawilonem ogrodu.

Należy zatem na koniec stwierdzić, że Dzień Działkowca w ROD „Zwierzyniec” był imprezą udaną.

 

Stanisław Rachwał

Prezes ROD „Zwierzyniec”

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio