Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Święto Działkowca i Pszczelarza w Legnicy. - 10.09.2018

Impreza zorganizowana z inicjatywy Prezydenta Legnicy, Pana Tadeusza Krzakowskiego, odbyła się w centrum miasta, w rynku miejskim. Po raz pierwszy w historii miasta, działkowcy z wielu legnickich ogrodów działkowych świętowali wspólnie z mieszkańcami w centrum miasta.

Od samego rana działkowcy dekorowali domki wystawowe, udostępnione przez organizatora, w których prezentowali swoje plony – owoce, warzywa, przetwory i ogromne ilości różnorodnych kwiatów. Dla mieszkańców miasta przygotowali liczne atrakcje - poczęstunek chlebem ze smalcem własnego wyrobu, ogórki kiszone, a także domowe wypieki.

Okręg PZD w Legnicy, wspierając I towarzysząc działkowcom, przygotował dla mieszkańców miasta stoisko z publikacjami wydawnictwa “działkowiec”, udostępnianymi bezpłatnie uczestniczącym w wydarzeniu mieszkańcom miasta, a także konkurs wiedzy ogrodniczej.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym, uroczystym przemarszem pszczelarzy i działkowców, którzy złożyli pod sceną niesione wieńce i kosze dożynkowe. Następnie odbyła się część oficjalna, podczas której wystąpił Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, Wiceprezes Okręgu Legnickiego PZD, Józef Jankowicz, przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych uczestniczących w uroczystości, przedstawiciele Związku Pszczelarzy I inni zaproszeni goście.

W dalszej części odbyły się różne konkursy, min. na najpiękniej udekorowane stoisko (wygrana należy do ROD “Tęcza” w Legnicy), na najpiękniejszy kosz (ROD “Nad Wierzbiakiem” w Bartoszowie), najpiękniejszy wieniec (ROD “Szarotka” w Legnicy). Nie zabrakło rozmaitych atrakcji towarzyszących, przygotowanych przez legnickie przedsiębiorstwa I organizacje społeczne.

Nagrodę specjalną otrzymał ROD “Pod Pająkiem” w Legnicy za pomysłowo wykonany symbol ROD – ogromną pajęczycę z dyni, gałązek, kwiatów i owoców.

Uroczystość uświetniły występy przedszkolaków oraz zespołów “Ziemia Legnicka” I “Leśne Echo”, a także młodych legnickich wokalistek.

Była to bardzo udana impreza, która (zgodnie z informacjami UM Legnicy) zostanie ujęta w kalendarzu imprez miasta Legnicy na następne lata.

Opracowała:

mgr inż. Bożena Łupkowska

instruktor ogrodniczy Okręgu PZD w Legnicy

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio