Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Ogrodnicy Stowarzyszenia Ogrodników z Łotwy z wizytą w ROD "Sypniewo" - 07.09.2018

W dniu 24 sierpnia 2018 r. z przyjemnością gościliśmy delegacje z Łotewskiego Stowarzyszenia Ogrodników z całego terenu Łotwy. Ogrodnicy Stowarzyszenia szukają podczas wycieczki do Polski ciekawych inspiracji, nowych pomysłów, sadzonek, wymiany doświadczeń oraz chcą nacieszyć się pięknem polskich ogrodów. Dwa lata temu ta sama delegacja odwiedziła Południową stronę Polski. W tym roku przyszedł czas na Północną stronę.

Taką inspiracją do odwiedzin w Poznaniu był organizowany od lat konkurs „Zielony Poznań” pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania, który z roku na rok przyciąga i zachęca nowe obiekty do udziału w konkursie: ogrodów przydomowych, zieleńcy, balkonów, działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W tym roku w XXV edycji konkursu „Zielony Poznań” padł rekord zgłosiło się ponad 7 tys. uczestników, z tego 5 617 to działki na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Spotkanie zainicjowało Miasto Poznań, reprezentowane przez Panią Ewelinę Murzydło z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania, która pełni funkcję Przewodniczącej Miejskiej Komisji konkursowej ds. oceny i lustracji obiektów zgłoszonych do drugiego etapu miejskiego w konkursie „Zielony Poznań”. Z ramienia Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu  w spotkaniu uczestniczył Pan Mieczysław Marek, który pełni funkcje instruktora ds. ogrodniczych, między innymi  zajmuję się konkursem w Okręgu. Miasto Poznań wskazało Rodzinny Ogród Działkowy „Sypniewo” z racji dużej liczby zgłoszeń w konkursie oraz laureatów, którzy nie raz uzyskali wysokie noty. Pani Prezes Irena Rogowska z przyjemnością zgodziła się i przepięknie ugościła delegację z Łotwy ponadto pokazała łotewskim ogrodnikom jak wyglądają działki na terenie ROD Sypniewo w Poznaniu.

Na koniec wymieniliśmy się swoimi doświadczeniami, były pamiątkowe zdjęcia oraz piosenka na pożegnanie „do widzenia, do widzenia do miłego zobaczenia”.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Murzydło

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio