Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Jubileusz 40-lecia ROD „Wypoczynek” w Pile - 07.09.2018

25 sierpnia 2018 r. w Pile przy Różanej Drodze, odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Działkowca, połączona z 40-leciem ROD „Wypoczynek”. Imprezę zaszczycili swoją obecnością: Senator RP – Mieczysław Augustyn, Starosta Pilski – Eligiusz Komarowski, który objął honorowym patronatem jubileusz, radna Rady Powiatu – Agnieszka Magnucka, etatowy członek Zarządu – Przemysław Pochylski, Wiceprezydent Miasta Piły – Krzysztof Szewc a także przedstawiciele Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców – Prezes – Marian Praczyk i Andrzej Kierzkowski oraz księgowa ogrodu – Jadwiga Gańko.

Gości oraz działkowców z rodzinami i przyjaciółmi przywitał Prezes ROD „Wypoczynek” Łucjan Bartosch, który zapoznał uczestników uroczystości z historią Ogrodu. Ogród powstał w 1978 r., pierwotnie na bazie Ogrodu Pracowniczego LUMEN Piła, od którego został odłączony w 1980 i po dołączeniu dodatkowej powierzchni powstał ROD „Wypoczynek”. Zajmuje on powierzchnię 4.99.12 ha i posiada 124 działki. W początkowym okresie Zakładem patronackim był „Polam” Piła, później Philips i należy zaznaczyć, że Ogród bardzo dużo skorzystał z tego tytułu. Otrzymał dwa kontenery, które po połączeniu i dobudowaniu dodatkowej powierzchni utworzyły świetlicę z aneksem kuchennym, biuro ogrodu i toalety. Zakład pomógł też przy modernizacji sieci energetycznej, a także przekazał meble kuchenne. Ogród posiada pomieszczenie magazynowe, plac zabaw, stacjonarny grill. Prezes dziękował, szczególnie działkowcom, za duży wkład pracy w urządzenie i upiększenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego przez okres tych 40 lat.

Po wysłuchaniu przemówienia głos zabrał p. Andrzej Kierzkowski, który przekazał puchar i dyplom uznania od Krajowego Zarządu PZD w Warszawie jak również życzenia na grawertonie z OZ PZD w Pile i od siebie jako Prezesa ROD im. Stanisława Staszica. Później życzenia kolejno składali na ręce Prezesa Bartoscha pozostali goście, ofiarując również piękne grawertony z życzeniami. Po życzeniach nastąpiło uhonorowanie wyróżniających się działkowców złotymi i srebrnymi odznakami „Zasłużony działkowiec”, które wręczali Przedstawiciel OZ PZD Andrzej Kierzkowski i Prezes Ogrodu Łucjan Bartosch. Wśród złotych odznaczonych znaleźli się: Janusz Błaszyk, Teresa Bartosch, Ryszard Nowak, Jan Milachowski i Stanisław Zieliński.

Ponadto Zarząd Ogrodu przyznał medale 40.lecia dla działkowców, którzy od początku użytkują działki, dla członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz dla działkowców posiadających bardzo urokliwe działki i tych, którzy chętnie pomagają przy różnych pracach na rzecz ogrodu. Po części oficjalnej, Prezes zaprosił uczestników imprezy, a przyznać należy, że zgromadziło się nas sporo, bo ponad 200 osób, do zabawy, dzieci do uczestniczenia w grach i konkursach oczywiście z nagrodami, do pieczenia kiełbasek przy ognisku, na grochówkę i piwko z pianą a także tańce na zielonym parkiecie. Bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych.

Dziękujemy wszystkim za udział, Panu Staroście za sponsoring, dzięki któremu mogliśmy „bogaciej” ugościć uczestników Jubileuszu, za piękne życzenia i dostojnym gościom za uświetnienie uroczystości.

Maria Lange

Sekretarz Ogrodu.

Informację i zdjęcia z uroczystości oglądaj także na portalu internetowym Urzędu Miasta w Pile

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio