Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Pomnik działkowca” na Jubileusz 40-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Transportowiec” w Grudziądzu. - 06.09.2018

Dożynki ogrodowe to jeden z najpiękniejszych dni w roku, w którym działkowcy aktywnie uczestniczą. Uroczystość dożynkowa połączona z jubileuszem 40-lecia ogrodu odbyła się dnia 01.09.2018 roku na terenie przy świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Transportowiec” w Grudziądzu. Na święto działkowców przybyło grono zaproszonych gości, wśród których znaleźli się nie tylko przedstawiciele okręgowych władz Polskiego Związku Działkowców a wśród nich Wiceprezes OZ pan Mieczysław Chrapiński, członek Okręgowej Rady pan Tadeusz Szyszkowski, kierownik OFK pani Małgorzata Jasińska, która jest również opiekunem ogrodu, ale też wiceprezes zarządu ROD „Budowlaniec” pani Katarzyna Wełnowska, prezes ROD „Elektrochem” pan Sławomir Wiśniewski. Uroczystość rozpoczął prezes zarządu pan Krzysztof Widerkiewicz, który poprosił o powstanie i wspólne odśpiewanie hymnu Polskiego Związku Działkowców, następnie obecni wprowadzeni zostali w klimat sprzed 40 lat, za sprawą piosenki Andrzeja Rosiewicza „ Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień, …..Czterdzieści lat minęło, to piękny wiek, ...” Dla uczczenia tak wspaniałego jubileuszu nastąpiło odsłonięcie pomnika działkowca, który będzie witał wszystkich przekraczających bramę ogrodu. Pomnik wykonany został przez jednego z działkowców.

Cała uroczystości miały charakter pikniku pod gołym niebem. Podczas dożynek, wiceprezes Okręgowego Zarządu - Mieczysław Chrapiński w asyście Tadeusza Szyszkowskiego wręczyli działkowcom brązowe odznaki Zasłużonego Działkowca.

Pewnie są ładniejsze ogrody, ale dla nas działkowców ten nasz jest najcudniejszy, to ogród z klasą tak swoje wystąpienie podsumował prezes zarządu ROD ”Transportowiec”- p. Krzysztof Widerkiewicz.

Najstarszym działkowcom wręczono podziękowania, które sprawiły, że na twarzach pojawiły się łzy wzruszenia, ”.... za wszystkie dni, które przeżyliśmy wspólnie w ciągu 40 letniej działalności ROD”Transportowiec”. Życzymy aby dalsza praca na działce była dla państwa źródłem satysfakcji, a trud i wysiłek w nią włożony zaowocował dalszym rozwojem naszego ogrodu...”

Na ręce prezesa wręczono też dwa puchary ufundowane przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców pana Eugeniusza Kondrackiego oraz Prezesa Okręgu pana Piotra Gadzikowskiego. Przygotowania do święta plonów trwały od wielu już dni. Zarząd pracował nad szczegółami scenariusza. Pełne ręce pracy miały jak zwykle panie, które przygotowały pyszne powidła, smalec, ugotowały wojskową grochówkę. Jeden z działkowców przygotował karkówkę o wyjątkowym aromacie.
Zaraz po zakończeniu części oficjalnej na parkiet zaprosił wszystkich DJ Loczek. Fantastyczna atmosfera towarzyszyła dożynkowej zabawie. W trakcie uroczystości odbył się turniej alejek o puchar przechodni Prezesa zarządu. W trzech konkurencjach największą ilość punktów zdobyła aleja Irysowa.

Przeboje dla młodszych i starszych porwały uczestników dożynek do wspólnej, szalonej zabawy. Tej nocy wielu przekonało się jak prawdziwe są słowa iż taniec jest balsamem na nogi. Taka terapia na pewno przyda się działkowcom. Wszak, po zakończeniu zbiorów działki czekają na pracochłonne przygotowanie do zimy. Zanim jednak jesienne prace na dobre pochłoną działkowców czeka ich jeszcze jedna radość związana ze świętowaniem zakończenia sezonu. Już w najbliższy weekend reprezentanci Rodzinnych Ogrodów Działkowych z całego Okręgu Toruńsko-Włocławskiego udadzą się do Torunia, by wspólnie, świętować okręgowe dożynki działkowe.

Tekst i foto:

Małgorzata Jasińska – kierownik OFK Grudziądz

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio