Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz ROD "Wymysłów" w Tarnobrzegu – 40-lecie ogrodu - 06.09.2018

W sobotnie popołudnie 1 września działkowcy z ROD Wymysłów obchodzili swoje święto. Tegoroczny Dzień Działkowca w ROD Wymysłów był szczególnie uroczysty, bowiem Ogród obchodził Jubileusz 40-lecia!

Z tej okazji w święcie uczestniczyli  dostojni goście: Pani Agnieszka Sycz – Prezes OZP PZD w Rzeszowie, Pan Jan Lis –wice Prezes OZP PZD w Rzeszowie, Pan Robert Dygdoń członek Okręgowej Rady PZD w Rzeszowie oraz Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Stępień, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Pan Dariusz Bożek, Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pan Kamil Kalinka. W uroczystości również wzięli udział: Komendant Straży Miejskiej, Naczelnicy wydziałów UM, Prezesi sąsiednich Ogrodów i  Pracownicy Delegatury. Prezes Kazimierz Morka w okolicznościowym referacie przedstawił historię ogrodu.
 
Podczas uroczystości w imieniu Zarządu ROD i PZD Prezes Agnieszka Sycz  odznaczyła zasłużonych  Członków PZD  srebrnymi i brązowymi Odznakami Polskiego Związku Działkowców. Zarząd ROD Wymysłów w sposób szczególny podziękował osobom wspierającym ogród po przez przyznanie pamiątkowych medali okolicznościowych z okazji Jubileuszu 40-lecia. Pamiątkowe dyplomy  i medale otrzymało również 24 Działkowców, którzy  uprawią swoje działki od początku powstania Ogrodu. 
 
Podczas uroczystości pięknym momentem było przekazanie przez Panią Prezes Agnieszkę Sycz i wice Prezesa Jana Lisa pamiątkowego Pucharu i dyplomu od Pana Eugeniusza Kondrackiego  Prezesa PZD. Pani Prezes w imieniu Pana  Prezesa Eugeniusza Kondrackiego złożyła wyrazy uznania i najlepsze życzenia kolejnych dobrych i spokojnych lat wszystkim Działkowcom i wielu tak pięknych jubileuszy. 
 
Z okazji Jubileuszu zaproszeni goście złożyli Działkowcom najlepsze  życzenia i pamiątkowe grawertony na ręce Prezesa Kaziemierza Morki.
 
Zastępca prezydenta Pan Kamil Kalinka złożył wszystkim działkowiczom szczere wyrazy uznania i podziękowania za wieloletnią dbałość o swoje ogrody, które kształtują estetykę najbliższego otoczenia. - Pielęgnowane przez Państwa ogrody działkowe, to „zielone płuca” Tarnobrzega, które upiększają nasze miasto- mówił zastępca prezydenta. 
 
Jubileusz uświetnił także występ zespołu ludowego "Lasowiacy", który zabawiał wszystkich tradycyjnymi lasowiackimi przyśpiewkami. 
 
Rodzinny Ogród Działkowy Wymysłów to 567 działek, na których działkowicze uprawiają warzywa i owoce oraz wypoczywają. Działki z ogrodu Wymysłów wielokrotnie zwyciężały w miejskich konkursach na „Wzorową Działkę” a Rodziny Ogród Działkowy  wielokrotnie był w gronie laureatów w szczeblu okręgowym i miejskim w konkursie na „Wzorowy Ogród Działkowy”. Pięknie urządzony, wyposażony w bogatą infrastrukturę Ogród jest miejscem wypoczynku wielu tarnobrzeskich rodzin.
 
Tekst: Aneta Komada 
Kierownik Delegatury OZP PZD w Tarnobrzegu
 
Zdjęcie:Andrzej Busz

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio