Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Na Zboczu" w Śremie - 05.09.2018

W sobotę 18 sierpnia 2018 roku w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Na Zboczu” w Śremie miały miejsce obchody kolejnego już Dnia Działkowca, które rozpoczęły się odegraniem i odśpiewaniem hymnu działkowców „Zielona Rzeczpospolita”. Następnie chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych w ostatnim czasie działkowców. Prezes ogrodu pan Edmund Derwich przywitał wszystkich przybyłych działkowców i członków ich rodzin oraz dzieci. W swoim wystąpieniu prezes przedstawił i omówił istotne sprawy, którymi zajmuje się zarząd, a także wspomniał o udziale ogrodu i dwóch działek w krajowym konkursie na „Ogród 2018 roku” i „Wzorowa Działka 2018 roku”. Nadmienił, że wstępne wyniki napawają dużym optymizmem, a oficjalne zostaną ogłoszone na Okręgowym Dniu Działkowca w Wolsztynie 8 września 2018 roku. Poinformował, że w opinii komisji konkursowej zarówno ogród, jak i poszczególne działki prezentują się okazale, co jest niewątpliwie zasługą samych działkowców i zarządu ogrodu.

 

 

 

 

 

W dalszej kolejności komisja konkursowa naszego ogrodu przedstawiła wyniki tegorocznego konkursu i przyznała, że miała ogromne problemy z wytypowaniem najlepszej. Ostatecznie wyróżniono i nagrodzono pięć działek, a ich użytkownicy otrzymali listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe w postaci środków do uprawy roślin.

 

 

 

 

 

Po części oficjalnej prezes zaprosił na poczęstunek i wspólną zabawę przy muzyce i piosenkach, a najmłodszych i nie tylko zabawiała pani animator malując na twarzach „coś fajnego”. W opinii obecnych działkowców, jak i przyjaciół ogrodu kolejny już Dzień Działkowca należał do udanych.

Tekst i zdjęcia: Edmund Derwich
Prezes ROD „Na Zboczu” w Śremie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio