Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Karolin" w Koziegłowach. - 31.08.2018

Dnia 25 sierpnia 2018r., jak corocznie w ROD Karolin w Koziegłowach zorganizowano Dzień Działkowca. W imprezie uczestniczyli działkowcy z ROD, jak i zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się: wójt Gminy Czerwonak – Jacek Sommerfeld, przewodniczący Rady Gminy Czerwonak – Marcin Wojtkowiak, członek Zarządu Powiatu Poznańskiego – Zygmunt Jerzewski, przedstawiciel firmy ECO – ZEC Poznań – Zbigniew Chrzanowski, proboszcz parafii pw. Brata Alberta w Koziegłowach, Honorowy Prezes OZ i ROD Karolin – Henryk Sobański. Z ramienia Okręgowego Zarządu PZD w uroczystości uczestniczyła dyrektor Biura OZ – Agata Wróbel.

Prezes ROD – pani Zenona Leś w swoim przemówieniu przedstawiła aktualną sytuacje ogrodu oraz skierowała podziękowania dla wójta i rady Gminy Czerwonak za wsparcie finansowe bardzo ważnej inwestycji w ROD Karolin obejmującej budowę instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem ogrodu działkowego. Gmina Czerwonak korzystając z zapisów art. 17 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych zdecydowała o udzieleniu dotacji celowej na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej. Dotacja udzielona przez gminę na rzecz ROD pozwoli na sfinansowanie 40% kosztów przewidzianej inwestycji, co stanowi bardzo duże wsparcie dla ogrodu działowego. Jest to jedna    z największych dotacji udzielonych przez jednostki samorządu publicznego na rzecz ogrodu działkowego w Okręgu Poznańskim.

Na wniosek zarządu ogrodu działkowego Krajowa Rada PZD zdecydowała o odznaczeniu wójta Gminy Czerwonak – Jacka Sommerfelda najwyższym odznaczeniem – „ Za zasługi dla PZD” biorąc pod uwagę znaczny wkład w rozwój ogrodnictwa działkowego na terenie Gminy Czerwonak. Podczas uroczystości w ROD Karolin odznaczenie zostało oficjalnie wręczone Panu wójtowi przez przedstawiciela OZ oraz prezes ROD Karolin. Wójt Jacek Sommerfeld zapewnił dalsze wsparcie ogrodów działkowych na terenie Gminy Czerwonak przez samorząd.

W dalszej części uroczystości wręczono nagrody w konkursach ogrodowych oraz wyróżnienia za pracę na rzecz ogrodu działkowego. Było coś dla ciała i ducha, grała muzyka a uczestnicy częstowali się przysmakami. Działkowcy, jak corocznie swoje plony oraz kosz dożynkowy przekazali do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Serafitek w Poznaniu.

 

AW

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio